جدیدترین شیوه های عکاسی و فیلمبرداری در جشن عروسی

تشریفات عروسی یکی از بهترین خاطراتی است که هر زوج در زندگی خود تجربه کرده اند. اما برای ثبت این لحظات خوب، تصویر برداری می تواند خاطرات را برای همیشه در ذهن نگه دارد. هرگاه فراموش کردید و یا رنجیده خاطر شدید، با تماشای عکس ها و فیلم عروسی می توانید انرژی دوباره بگیرید. اما فیلمبرداری و عکاسی نیاز به فن و تکنیک خاصی دارد. هنرنمایی در فیلمبرداری و عکاسی کار ساده ای نیست. اما با رعایت نکات زیر می توانید با کمترین هزینه، بهترین عکاسی و فیلمبرداری را داشته باشید:

                   عکاسی و فیلمبرداری در جشن عروسی

 1_استفاده از دیافراگم

دیافراگم باز می تواند به زیبایی هر چه بیشتر تصویربرداری کمک کند. زیرا برای میدان های کم عمق،  ژرف زیادی به آن می بخشد و باعث پدید آمدن افکت های زیبا می شود. همچنین با فوکوس بر روی سوژه، سایر پدیده ها کم رنگ تر نشان داده می شود. در این صورت تمامی توجه بر روی سوژه معطوف می شود که این کار هنرنمایی خاصی را به تصویربرداری می بخشد.

 2 _ همگام سازی آهسته فلاش

زمانی که از فلاش استفاده می کنید، بهتر است سرعت شاتر را کم کنید. بین 1/15 تا 1/25 ثانیه مناسبترین درجه برای شاتر است. در این صورت نور محیط بر روی سوژه تابیده می شود و تصویر زیباتر به نظر می رسد. همچنین بهتر است همزمان با سوژه، حرکت و تصاویر خود را با حرکت او ثبت کنید.

 3 _ ژست گرفتن سوژه

زمانی که از عروس و داماد در حال تصویربرداری هستید، باید تصاویر را در ژست های متفاوت ثبت کنید. گرفتن گل، خم کردن بدن و ژست های نیم رخی می تواند در ثبت تصاویر زیبا به شما کمک کند. برای ژست ها می توانید از مدلهای لباس در مجلات مد استفاده کنید. 

 4 _ توجه به خطوط

برای پس زمینه می توان از خطوط معماری قوی، همچون ستون‌ها، استفاده کنید. برای اینکه سوژه درست در جای خودش قرار بگیرد، لازم است تا ابتدا پس زمینه درست انتخاب شود. کادربندی تاثیر زیادی در نوع عکس برداری دارد.

 5  _ استفاده از الگوهای نور خلاقانه

الگوهای نور باعث ایجاد حس دراماتیک در تصویربرداری می شود. الگوهای نور به سرعت پدیدار و ناپدید می شوند. بنابراین در زمان استفاده از این امکان، باید سرعت عمل بالایی داشته باشید.

                  خدمات مجالس عروسی

 6 _  استفاده از کادربندی جدید

در عکاسی کادر بندی اهمیت زیادی دارد و به عکس و فیلم جلوه خاصی را می بخشد. بنابراین می توانید از کادربندی های جدید از جمله شیشه ماشین استفاده کنید. قرار گرفتن در یک کادر مربعی شکل مانند پنجره هم می تواند به کادربندی تصویر کمک کند.

 7 _ اریب گرفتن تصویر

برای اینکه تصاویر زیباتر ثبت شوند، می توانید دوربین را اریب بگیرید. زاویه دادن به دوربین حسی از حرکت را در تصاویر ایجاد می کند. تغییر تراز خطوط کادر و اریب نگه داشتن دوربین، باعث ایجاد جلوه های زیبا در فیلمبرداری و عکاسی می شود. اما در این کار نباید زیاده روشی شود.

 8 _ توجه به سایه ها

در روزهای آفتابی، می توان سوژه ها را در زیر سایه برد و با استفاده از فلاش مکمل برای تراز نور صحنه، تصاویر زیباتری را ثبت کرد.

9 _  اضافه کردن محو شدگی

برای تصویر برداری از صحنه رقص عروس و داماد، باید از سرعت شاتر پایین استفاده کنید، تا حس حرکت به بیننده منتقل شود. اگر از ترکیب سرعت شاتر پایین و ترکیب فلاش استفاده کنید، حرکت عروس و داماد، در عین حالی که نور و حرکت محیط را به تصویر می کشید، به خوبی دیده می شود.

10_ استفاده از براکت فلاش

برای اینکه سایه های روی سوژه به حداقل برسد، می توانید فلاش اکسترنالی را به براکت فلاش (flash bracket) متصل کنید تا چند سانتی بالاتر از لنز قرار بگیرد. برای اینکه بتوانید در تصویرهای پرتره یا عکس های با فرمت منظره (landscape) فلاش را از مکانیسم لولا یا محور استفاده کنید، باید عکس های پرتره یا عکس های با فرمت منظره (landscape) فلاش را حرکت دهید.

11_ توجه به محیط

تنها بر روی سوژه متمرکز نشوید. در تصویربرداری تنها سوژه ها نیستند که باعث زیبایی هر چه بیشتر عکس و فیلم می شوند. بلکه در مسیر نگاه آنها، می توان پدیده های زیبایی را نیز ثبت کرد. در این صورت خاطرات و نوع نگاه آنها نیز به تصویر کشیده می شود.

12_ توجه به جزئیات

بدون ترس تمامی جزئیات کوچکی که توسط افراد عادی دیده نمی شود را در زمان تصویربرداری مد نظر داشته باشید. این کار باعث ایجاد تفاوت و تمایز در تصاویر شما می شود.

13_ تصویربرداری از سطح پایین

اگر تصویربرداری از سوژه ها را از سطح پایین انجام دهید، شکل متفاوتی از عکاسی و فیلمبرداری را ثبت کرده اید. نباید روی دو پا بنشینید. زیرا باعث لرزش دوربین می شود و این کار تصویربرداری را خراب می کند. بهتر است بر روی زمین دراز بکشید تا دوربین به شکل ثابت بماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات مجالس و برگزاری مراسم عروسی به مقالات تشریفات اسداللهی مراجعه کنید

مقالات تشریفات عروسی


یک قانون بین المللی و چند نکته برای خرید حلقه ازدواج !

یک قانون بین المللی و چند نکته برای خرید حلقه ازدواج !

نکات مفیدی هستند که اگر قبل از ازدواج از آنها آگاه باشید بهتر می توانید در تصمیم گیریهای خود در هنگام ازدواج به کار بندید

نکات طلایی در انتخاب کفش عروسی

نکات طلایی در انتخاب کفش عروسی

خرید کفش عروسی از جمله برنامه های مهم قبل از برگزاری مجالس عروسی است. عروس خانم ها به دلیل استرس و فشار روحی که گاهی قبل از تشریفات عروسی به سراغ آنها می آید،

ایده های جالب برای جشن نامزدی

ایده های جالب برای جشن نامزدی

جشن نامزدی یکی از جذاب ترین مراسمیست که برای زوج های تازه برگزار می شود. شما می توانید با استفاده از ایده های جالب و خلاقانه بر جذابیت این جشن بیفزایید. ما در این مقاله سعی نموده ایم تا برخی از ایده های جالب را بیان کنیم تا زوج های جوان برای برگزاری جشن نامزدی خود از آن بهره بگیرند.

آیا برای برگزاری یک جشن عروسی خوب باید به یک خدمات عروسی گران قیمت مراجعه کنید؟

برگزاری جشن عروسی خوب یا گران قیمت ؟

برگزاری یک جشن عروسی مجلل با تمامی امکانات پذیرایی از مهمانان، از جمله آرزوهای تمامی جوانان در زمان تشکیل زندگی مشترک است.