راهنمای اجاره باغ برای برگزاری مجالس عروسی

برخی از زوج های جوان علاقه خاصی دارند تا جشن عروسی خود را در باغ برگزار کنند. دلایل زیادی نیز برای این کار دارند از جمله اینکه فضای باغ عروسی بازتر است و مهمانان می توانند آزادانه رقص و پایکوبی کنند و یا اینکه هوای آزاد باغ لذت بخش تر است و یا اینکه در نزدیکی باغها محله مسکونی نیست و مزاحمتی برای برا همسایه ها ایجاد نمی شود و ... . اما از آنجا که همه باغ ندارند، چاره ای نیست جز اجاره باغ از صاحبان این املاک. اجاره باغ ها نیز به راحتی انجام نمی شود و نیاز به یک راهنمای جامع دارد. در واقع زوج های جوان قبل از رزرو باغ باید برخی نکات را مد نظر قرار دهند تا جشن عروسی آنها به بهترین شکل ممکن برگزار شود. در زیر به برخی از این موارد می پردازیم.

 توجه به وضعیت آب و هوایی

اولین و مهمترین نکته ای که قبل از رزرو باغ باید در نظر داشت، توجه به وضعیت آب و هوایی است. از آنجا که اغلب فضای باغ ها سرپوشیده نیست، بارش های جوی موجب بهم ریختن جشن عروسی شما می شود. همچنین درجه حرارت هوا نیز نباید آزار دهنده باشد. در صورتی که در یک منطقه جغرافیایی گرم زندگی می کنید، بهتر است از چادر استفاده کرده و در زیر آن از سیستم های سرمایشی و گرمایشی استفاده کنید. در واقع با وجود این شرایط می توانید حتی با وجود بارش، هوای سرد یا گرم، جشن خود را به بهترین شکل ممکن در محوطه باغ برگزار کنید.

انتخاب باغ در نزدیکی شهر

بهتر است باغی را که رزرو کرده اید، در نزدیک شهر باشد تا رفت و آمد برای مهمانان سخت نشود. همچنین مسیرهای شلوغ و پر رفت و آمد را انتخاب نکنید زیرا ترافیک و شلوغی، رفت و آمد مهمانان را سخت می کند.

داشتن پارکینگ

داشتن پارکینگ اختصاصی برای اتومبیل های مهمانان نیز از دیگر نکات مهم برای پذیرایی از مهمانان می باشد که در زمان رزرو باغ باید به این نکته توجه داشته باشید. با وجود پارکینگ، مهمانان با خیال آسوده وارد جشن می شوند و نگرانی از بابت پارک خودرو ندارند.

داشتن آمار دقیق مهمانان

قبل از رزرو باغ و بررسی امکانات آن، بهتر است در مورد تعداد مهمانان خود آمار دقیق داشته باشید. در این صورت امکانات باغ را متناسب با تعداد مهمانان فراهم می کنید. برای مثال تعداد میز و صندلی ها و ظروف و ... که در باغ فراهم می شود، باید با توجه به تعداد مهمانان باشد. همچنین فضایی که مهمانان در آن قرار می گیرند نیز باید متناسب با تعداد مهمانان باشد. در صورتی که مهمانان بیشتر از فضای باغ باشند و یا امکانات رفاهی و پذیرایی از آنها کم باشد، تشریفات عروسی لذت بخش نخواهد شد.

راهنمای اجاره باغ برای برگزاری مجالس عروسی

رزرو باغ چند ماه قبل از برگزاری جشن

در صورتی که قصد دارید تا جشن عروسی خود را در اعیاد مذهبی یا مناسبت های خاص برگزار کنید بهتر است باغ را ماه ها قبل رزرو کنید. زیرا رزرو باغ برای روزهای خاص تقریبا دشوار است. همه علاقه خاصی به این روزها داشته و بنابراین از ماه ها قبل رزرو می شوند. همچنین ممکن است در برخی از باغ ها نرخ اجاره به دلیل مناسبت های خاص افزایش یابد. در این صورت می توانید برای راحتی مهمانان و این که جشن عروسی شما با دیگر آشنایان تداخل نداشته باشد، روز دیگری را انتخاب کنید.

بررسی امکانات باغ

قبل از اینکه با مدیریت باغ قرارداد منعقد کنید، بهتر است امکانات و شرایط باغ را به دقت بررسی کرده و صورتی که امکانات آن با شرایط و خواسته های شما یکی است برای عقد قرارداد اقدام کنید. برخی از این امکانات عبارتند از:  ورودی اعیاد، ورودی آخر هفته، ورودی ایام هفته، جایگاه ماشین عروس، پارکینگ که می تواند به صورت طبقاتی، روباز و یا سربسته باشد. در برخی از باغ ها نیز امکاناتی از قبیل اتاق عقد مجزا، اتاق عقد داخل سالن، سفره عقد، عاقد برای خطبه عقد، سفره خانه سنتی، کافی‌شاپ، دکوراسیون زیبا و لوکس، نورپردازی، عکس‌برداری، فیلمبرداری حرفه ای، موزیک، گل‌آرایی، بادکنک آرایی، محل بازی کودکان، مشعل‌آرایی، شمع آرایی، آرایشگاه، میوه، شیرینی، شستشوی میوه، تهیه غذا، نورپردازی، نمایش و شعبده بازی، تزیینات میز و صندلی‌ها، سرویس بهداشتی، خدمه آموزش دیده و ... نیز وجود دارد.

امنیت محل باغ

قرار گرفتن باغ در یک محل آرام و بی سر و صدا، یک معیار مهم برای انتخاب است. در صورتی که باغ در یک محله شلوغ قرار داشته باشد، همیشه نگران حضور برخی افراد غریبه و مزاحم در مهمانی و آزار و اذیت آنها خواهید بود. بنابراین بهتر است قبل از رزرو باغ به امنیت منطقه اطمینان لازم را کسب کرده باشید. از سوی دیگر وجود خانه های مسکونی در اطراف باغ شما را در مورد سر و صدا نگران می کند که مبادا برای همسایه ها مزاحمتی ایجاد شود.

توجه به امکانات الکترونیکی

یک نکته مهم برای باغ های عروسی، امکانات الکترونیکی آنهاست. از آنجا که برخی از باغ ها در خارج از محیط شهری قرار دارند، گاهی با مشکلاتی از قبیل قطع برق مواجه می شوند. در این صورت نورپردازی محیط باغ و همچنین پخش موسیقی و صدا به عنوان دو فاکتور مهم هستند که قطع آنها، مشکلات جدی را برای برگزاری جشن ایجاد می کند. بهتر است به دقت جریان برق باغ بررسی شود. پس از رزرو و قبل از برگزاری جشن نیز بهتر است با کمک مدیریت باغ، این قسمت از باغ را بازدید کنید.راهنمای اجاره باغ برای برگزاری مجالس عروسی

سرویس بهداشتی در باغ

وجود سرویس بهداشتی برای باغ ضرورت دارد. اما تمیز بودن سرویس بهداشتی و همچنین امکاناتی که در آن وجود دارد، از دیگر ویژگی های مهم یک باغ خوب محسوب می شود. بهتر است در زمان رزرو باغ سرویس بهداشتی آن را به دقت بررسی کنید. امکاناتی از قبیل مایع دستشویی، سیستم تهویه هوا، سیستم روشنایی، دستمال توالت و ... از جمله امکانات معمول یک سرویس بهداشتی استاندارد است که باغ باید از چنین سرویسی برخوردار باشد.

پوشش کف باغ

کف باغ باید مسطح باید باشد. به طوری که رفت و آمد در آن راحت باشد. قرار دادن صندلی ها در کف مسطح بهتر انجام می شود. در صورتی وجود برآمدگی، چاله و سنگ در باغ، مطمئنا باید منتظر برخی حوادث باشید. در برخی از باغ ها کف آن با چمن پوشیده می شود که در این صورت راه رفتن راحتتر انجام می شود.

نظافت باغ

تمیزی و نظافت باغ نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم قبل از رزرو است که باید به دقت آن را بررسی کنید. برای این کار میز و صندلی ها، کف باغ، دیوارهای آن، آشپزخانه و ... باید از نزدیک مشاهده شوند.

وجود خدمه آموزش دیده در باغ

سعی کنید باغی را انتخاب کنید که دارای خدمه آموزش دیده باشد و ظاهر مرتبی داشته باشند. همچنین وجود منصب مجزایی به نام «مدیر تدارکات» نیز برای باغ ضرورت دارد. در این صورت نگران فراهم شدن امکانات نباشید. مدیر تدارکات باغ به راحتی آنچه را نیاز دارید، برای شما فراهم می کند.

امکانات لازم در مواقع اضطراری

هر چند آرزوی ما برگزاری مجالس عروسی بدور از هرگونه حوادث است، اما گاهی وقوع برخی رخدادها در زمان برگزاری جشن عروسی، اجتناب ناپذیر است. برای کاهش عوارض ناشی از این حوادث باید در زمان رزرو باغ به امکانات برای شرایط اضطراری از قبیل کپسول آتش نشانی دقت داشته باشید.

مقالات تشریفات عروسی


ورودیه باغ عروسی چگونه باید باشد

ورودیه باغ عروسی چگونه باید باشد

زمانی که قصد دارید تا برای برگزاری مجالس عروسی یک باغ را اجاره کنید، قبل از انتخاب بهتر است به ورودی آن توجه کنید. به طور کلی ورودی یک باغ عروسی باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد

 منظور از کريستال آرايي در جشن عروسي چيست؟

منظور از کریستال آرایی در جشن عروسی چیست؟

کریستال یکی از اشیا تزئینی است که اغلب برای تالارهای پذیرایی، مجالس و جشن ها استفاده می شود. حتی در خانه های اعیانی هم می توان رد پای کریستال را مشاهده کرد. اشیایی که از جنس کریستال ساخته می شوند، زیبایی خیره کننده ای دارند.

برگزاری مجالس عروسی شیک

برگزاری مجالس عروسی شیک

بدون تردید ازدواج و انجام تشریفات عروسی با خاطرات خوب و به صورت رویایی آرزوی هر عروس و دامادی است. یک مراسم عروسی شیک و خاطره انگیز دارای چند نکته ساده اما مهم می باشد که ما قصد داریم شما را با تعدادی از این نکات طلایی و کلیدی آشنا سازیم.

جواهرات عروسی شامل چه چیزهایی است؟

جواهرات عروسی شامل چه چیزهایی است؟

جواهرات یکی از مهم ترین آیتم هایی است که عروس در شب عروسی خود استفاده می کند. این که چه جور جواهراتی توسط یک عروس در جشن استفاده شود، رابطه مستقیمی با فرهنگ و نوع ساختار و سنن خانوادگی و قومیتی او دارد.