چگونه در مراسم عروسی شیک پوش باشیم؟

آیا به مراسم عروسی دعوت شده اید و نمی دانید چه لباسی باید بپوشید؟ اگر چنین است حتما نکات زیر را بخوانید!

مهمترین چیزی که هنگام خرید لباس باید بدان توجه کنید تا شیک به نظر بیایید این است که به زمان و فصل برگزاری عروسی توجه کنید و مطابق با آن اقدام به خرید لباس نمایید. در ادامه به تفصیل لباس هایی که مناسب فصول مختلف سال هستند را بیان می کنیم.

چگونه در مراسم عروسی شیک پوش باشیم؟

لباس مناسب برای مراسم عروسی در زمستان

برای خانم ها، سخت ترین انتخاب برای پوشیدن لباس های جشن، عروسی در زمستان است. زمانی که برای این فصل به خرید می روید به پولک دوزی و شیک بودن لباس، پارچه های جواهر نشان مانند زمرد سبز رنگ و یا یاقوت دار بودن آن توجه کنید. پارچه هایی به این رنگ بسیار زیبا و دلربا هستند و نیز قادر خواهید بود آنها را دوباره در مراسم های دیگر به تن کنید. معمولا لباس مهمان از پارچه های ضخیم تر درست می شود تا در هوای سرد کاربرد بیشتری داشته باشد. بهتر است به همراه آن لباس کوتاه با جوراب سیاه مات بپوشید. اگر تشریفات عروسی در هتل برگزار می شود از پوشیدن چکمه پرهیز کنید.

آقایان بهتر است کت پشمی تیره انتخاب کنند تا هم آنها را گرم نگه دارد و هم شیک به نظر برسد. بهتر است چندلایه لباس داشته باشید؛ مثلا می توانید بر روی پیراهن و کراوات خود و زیر کت تان جلیقه بپوشید که مناسب این فصل است و تیز بسیار زیبا به نظر می رسد. آنچه اهمیت بسیاری بر ظاهر مردان دارد چگونگی اصلاح آنها است. ته ریش و سبیل باعث فزایش جذابیت شما می شوند به شرطی که خط ریش مناسب داشته و نیز موهای پشت گردنتان اصلاح شده باشد.

لباس مناسب برای مراسم عروسی در پاییز

انتخاب لباس برای این فصل کمی دشوار است زیرا آب و هوا غیر قابل پیش بینی می باشد. از این رو مهم ترین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که چند لایه لباس بپوشید. در این فصل می توانید از لباس های تیره دست بکشید و رنگ های روشن تر بپوشید البته صبر کنید تا از وضعیت آب و هوای روز عروسی اطمینان حاصل کنید. می توانید به همراه لباس تیره از گردنبند های درخشان و زیبا، شال روشن و یا رژلب براق استفاده کنید که جذابیت شما را دوچندان خواهد کرد. از آنجا که بیشتر خانم ها تمایل به پوشیدن کفش جلوباز دارند پیشنهاد می شود برای زیبایی بیشتر از ناخن های کاشتنی به همراه لاک های زیبا و تک رنگ استفاده کنند که به جذابیت و دلربا بودن آنها می افزاید.

آقایان بهتر است ترکیبی انتخاب کنند که کمی راحت تر باشد اما دقت کنید که راحتی به معنای گشاد بودن و یا نخ نما بودن لباس نیست. کت پشمی را با کراوات ابریشمی ست کنید، می توانید از رنگ های روشن تر استفاده کنید اما به یاد داشته باشید رنگ ها به گونه ای نباشند که زیبایی جشن برهم بخورد.

لباس مناسب برای مراسم عروسی در تابستان

لباس مخصوص این فصل باید به گونه ای باشد که علاوه بر شیک و زیبا بودن، خنک و راحت نیز باشد. با توجه به گرمای هوا و رطوبت لباس هایی از جنس توری، کتان و ابریشم برای خود در نظر بگیرید که انتقال حرارت بیشتری دارند و شما را خنک می کنند. یکی از انتخاب هایتان می توان لباس بلند و گشاد V شکل به همراه کفش پاشنه دار زیبا باشد سعی کنید تنها یک لباس به تن داشته باشید و از پوشیدن لباس های مختلف اجتناب کنید.

آقایان می توانند در این فصل بیخیال کراوات شوند و از یک پیراهن آزاد به همراه کت استفاده کنند. همچنین در جشن هایی که در کنار ساحل برگزار می شود آقایان میتوانند علاوه بر کراوات جوراب نیز نپوشند و از کفش های راحتی استفاده کند.

لباس مناسب برای مراسم عروسی در بهار

در این فصل با توجه به بارش های ناگهانی، اگر مراسم در فضای باز و یا باغ برگزار می شود سعی کنید کفش پاشنه بلند نپوشید چون احتمال دارد با بارش باران زمین خیس شده و کفش تان در آن فرو برود و مچتان پیچ بخورد. همچنین بهتراست لباس بلند و دنباله دار نپوشید زیرا ممکن است رطوبت را به خود جذب کند. بهتر است با توجه به رطوبت هوا به همراه خود اسپری مو و کمی مواد آرایشی نیز داشته باشید.

در این فصل بهتر است آقایان از لباس های روشن تر به همراه کت سبک وزن تر استفاده کنند. روش های زیادی وجود دارد که آقایان می توانند از رنگ های روشن در لباس خود استفاده کنند مثلا می توانند از کراوات روشن تر و نیز جوراب رنگ روشن استفاده کنند، تا هم شیک تر به نظر بیایند و هم مطابق با این فصل لباس بپوشند.

چگونه در مراسم عروسی شیک پوش باشیم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی برگزاری خدمات مجالس در باغ عروسی مقالات ما را مطالعه کنید

مقالات تشریفات عروسی


10 مراسم برتر عروسی در جهان

10 مراسم برتر عروسی در جهان

عروسی های افراد مشهور همیشه برای طرفدارانشان جذابیت خاصی دارند. همه علاقه زیادی دارند تا بدانند بازیگران هالیوود، موزیسین ها، خواننده ها یا فوتبالیست های مشهور چگونه مراسم عروسی خود را برگزار می کنند.

شخصیت مدیر تشریفات عروسی چگونه باید باشد

شخصیت مدیر تشریفات عروسی چگونه باید باشد

خدمات مجالس به دلیل پذیرایی از جمع وسیعی از مهمانان نیاز به مدیریت صحیح و نظارت دقیقی دارد تا تمامی برنامه ها طبق خواست میزبان پیش رود.

آخرین مدل ماشین عروسی در سال 2017

آخرین مدل ماشین عروسی در سال 2017

ماشین های عروسی چه اهمیتی در برگزاری یک مراسم ازدواج دارند؟ ماشین های عروس یکی از آیتم های مهم یک تشریفات عروسی است که انتخاب آن ها با توجه به سبک و سیاق مراسم و سلیقه عروس و داماد و همچنین بودجه در نظر گرفته آن ها برای این کار بسیار حائز اهمیت است

برنامه ریزی روز عروسی را به چه کسی بسپاریم؟

برنامه ریزی روز عروسی را به چه کسی بسپاریم؟

مراسم عروسی یکی از زیباترین مراسم موجود در دنیاست که هر یک از اقشار و اقوام مختلف جهان، رسوم خاصی در برگزاری آن دارند.