چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

اگرچه تشریفات عروسی تنها یک مراسم تشریفاتی به حساب می آید ولی برای عروس و داماد چگونگی برگزاری و تشریفات مجالس بسیار مهم است. انتخاب منو و تزئینات مراسم کار بسیار خسته کننده ای است و بسیار وقت گیر می باشد. از این رو در ادامه، برخی از نکاتی که برای برگزاری بهتر و مجلل تر مراسم کاربرد دارند را ذکر می کنیم.

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

-از نور سفید استفاده کنید.

بسیاری از مردم در مراسم خود از نور سفید به عنوان پس زمینه جشن استفاده می کنند اینکار ساده باعث زیباتر شدن مراسم و شکوه بیشتر آن می شود. استفاده از این نور ها می تواند باعث جذابیت بیشتر مراسم جشن عروسی شود. میتوان لامپ های نور سفید را از سقف آویزان کرد و یا در اطراف میز و یا کیک قرار داد. اگر قصد استفاده از نور سفید را ندارید می توانید به جای آن از فانوس استفاده کنید.

2-استفاده از روبان ها

به جای استفاده از روکش های صندلی از روبان های بلند استفاده کنید. بدین صورت که آن را به پشتی صندلی گره بزنید. روبان در مقایسه با روکش صندلی ارزان تر و شیک تر است.

3-افزودن آب نما

اضافه کردن آب نما در ورودی تالار کار بسیار زیبایی خواهد بود. صدای آب باعث تازگی و سرزندگی محیط خواهد شد و نیز باعث می شود حضار و مهمانان احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

4- استفاده از پر در دکور مجلس

می تواند پر را در بسته های بزرگ از فروشگاه لوازم صنایع دستی بخرید. استفاده از پر باعث زیبایی و شکوه دو چندان مجلس شما خواهد شد. می توانید آن را به صورت دسته هایی زیر گل ها بچسبانید و یا می توانید آن ها را به صورت ستونی از سقف آویزان کنید.

5-غذا و نوشیدنی

منوی غذا و نوشیدنی برای جشن عروسی تان تهیه کنید. انتخاب مواد غذایی و نیز چگونگی چینش آنها بر روی میز جلوه خاصی به بزرگترین روز زندگیتان می بخشد. استفاده از ظروف بزرگ آب نبات های رنگارنگ باعث زیبایی میز می شود در حالی که استفاده از شیرینی پنیری به همراه نان محلی حس نوستالژیک و ارگانیک تری برای مهمانان ایجاد می کند.

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

- استفاده از شمع

چیزی زیباتر و رمانتیک تر از اتاق کم نور نیست که با شمع روشن می شود. می توانید بخواهید زمانی که وارد تالار می شوید نور لامپ ها خاموش شده و فضای تالار با نور رقصان شمع روشن شود.

7- استفاده از پارچه

می توانید از مسئول تالار بخواهید دکور سالن را با پارچه مورد نظر شما عوض کند و همچنین می توانید بخواهید پارچه از سقف آویزان شود. همچنین می توان پارچه های آویز از سقف را با پارچه های روی میز ست کرد. استفاده از پارچه در سقف به شکل هلالی مجلسی شبیه به مراسم یک پرنسس را به وجود می آورد.

8- کلیپ عکس

عکس های دو نفره خود را به صورت کلیپی در آورده و در روز جشن برای همه پخش کنید. مهمانان از تماشای عکس های شما لذت می برند و چه جایی بهتر از سالن عروسی برای دیدن این عکس ها است. در واقع تالار تنها جایی است که بعضی از مهمانان فرصت دیدن عکس های شما را پیدا می کنند. می توانید عکس مورد علاقه خود را به تعداد مهمانان چاپ کنید و در اختیارشان قرار دهید.

9- استفاده از گل

در برخی تالار ها از دسته گل ها بسیار بزرگ در ورودی استفاده می کنند. این دسته گل ها زیبا، چشم نواز، و به یاد ماندنی هستند. در واقع اینکار باعث می شود تا مهمانان همیشه دکور مراسم شما را به یاد داشته باشند. اگر بخواهید هزینه کمتری برای اینکار انجام دهید می توانید از گل های ابریشمی یا پارچه ای استفاده کنید، در این صورت قادر خواهید بود تا سالیان سال آن دسته گل ها را پیش خود نگه دارید!

مقالات تشریفات عروسی


باغ عروسی فقط باغ خودمان

باغ عروسی فقط باغ خودمان

من و خانواده‌ام سال‌ها پیش در شهری کوچک در یکی از استان‌های دور از تهران زندگی می‌کردیم و همگی عاشق طبیعت بودیم. پدرم باغ خیلی بزرگ و سرسبزی در حاشیه شهر داشت که زیبایی آن سرآمد کل شهر بود.

چگونه برای یک عروسی رویایی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای یک عروسی رویایی برنامه ریزی کنیم؟

اغلب زوج های جوان به برگزاری مراسم عروسی مجلل و تشریفاتی علاقمند هستند. باغ و یا سالن پذیرایی از میهمانان در شب عروسی از جمله مهم ترین مواردیست که در اشرافی جلوه نمودن مراسم ، نقش به سزایی خواهد داشت.

گيفت عروسي

گیفت عروسی

گیفت همان خلعت یا هدیه است که عروس و داماد برای مهمانان عروسی در نظر می گیرند. در گذشته ایرانیان رسم داشتند که در پایان جشن، شیرینی و چند هدیه کوچک را در داخل دستمالی قرار دهند و آن را به مهمانان تقدیم کنند.

پنج لباس عروسی برتر ستارگان هالیوودی در دنیای مد

پنج لباس عروسی برتر ستارگان هالیوودی در دنیای مد

شاید برخی تصور کنند، از همان زمانی که نخستین بانو، لباس عروسی به تن کرده است،