چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

اگرچه تشریفات عروسی تنها یک مراسم تشریفاتی به حساب می آید ولی برای عروس و داماد چگونگی برگزاری و تشریفات مجالس بسیار مهم است. انتخاب منو و تزئینات مراسم کار بسیار خسته کننده ای است و بسیار وقت گیر می باشد. از این رو در ادامه، برخی از نکاتی که برای برگزاری بهتر و مجلل تر مراسم کاربرد دارند را ذکر می کنیم.

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

-از نور سفید استفاده کنید.

بسیاری از مردم در مراسم خود از نور سفید به عنوان پس زمینه جشن استفاده می کنند اینکار ساده باعث زیباتر شدن مراسم و شکوه بیشتر آن می شود. استفاده از این نور ها می تواند باعث جذابیت بیشتر مراسم جشن عروسی شود. میتوان لامپ های نور سفید را از سقف آویزان کرد و یا در اطراف میز و یا کیک قرار داد. اگر قصد استفاده از نور سفید را ندارید می توانید به جای آن از فانوس استفاده کنید.

2-استفاده از روبان ها

به جای استفاده از روکش های صندلی از روبان های بلند استفاده کنید. بدین صورت که آن را به پشتی صندلی گره بزنید. روبان در مقایسه با روکش صندلی ارزان تر و شیک تر است.

3-افزودن آب نما

اضافه کردن آب نما در ورودی تالار کار بسیار زیبایی خواهد بود. صدای آب باعث تازگی و سرزندگی محیط خواهد شد و نیز باعث می شود حضار و مهمانان احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

4- استفاده از پر در دکور مجلس

می تواند پر را در بسته های بزرگ از فروشگاه لوازم صنایع دستی بخرید. استفاده از پر باعث زیبایی و شکوه دو چندان مجلس شما خواهد شد. می توانید آن را به صورت دسته هایی زیر گل ها بچسبانید و یا می توانید آن ها را به صورت ستونی از سقف آویزان کنید.

5-غذا و نوشیدنی

منوی غذا و نوشیدنی برای جشن عروسی تان تهیه کنید. انتخاب مواد غذایی و نیز چگونگی چینش آنها بر روی میز جلوه خاصی به بزرگترین روز زندگیتان می بخشد. استفاده از ظروف بزرگ آب نبات های رنگارنگ باعث زیبایی میز می شود در حالی که استفاده از شیرینی پنیری به همراه نان محلی حس نوستالژیک و ارگانیک تری برای مهمانان ایجاد می کند.

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

- استفاده از شمع

چیزی زیباتر و رمانتیک تر از اتاق کم نور نیست که با شمع روشن می شود. می توانید بخواهید زمانی که وارد تالار می شوید نور لامپ ها خاموش شده و فضای تالار با نور رقصان شمع روشن شود.

7- استفاده از پارچه

می توانید از مسئول تالار بخواهید دکور سالن را با پارچه مورد نظر شما عوض کند و همچنین می توانید بخواهید پارچه از سقف آویزان شود. همچنین می توان پارچه های آویز از سقف را با پارچه های روی میز ست کرد. استفاده از پارچه در سقف به شکل هلالی مجلسی شبیه به مراسم یک پرنسس را به وجود می آورد.

8- کلیپ عکس

عکس های دو نفره خود را به صورت کلیپی در آورده و در روز جشن برای همه پخش کنید. مهمانان از تماشای عکس های شما لذت می برند و چه جایی بهتر از سالن عروسی برای دیدن این عکس ها است. در واقع تالار تنها جایی است که بعضی از مهمانان فرصت دیدن عکس های شما را پیدا می کنند. می توانید عکس مورد علاقه خود را به تعداد مهمانان چاپ کنید و در اختیارشان قرار دهید.

9- استفاده از گل

در برخی تالار ها از دسته گل ها بسیار بزرگ در ورودی استفاده می کنند. این دسته گل ها زیبا، چشم نواز، و به یاد ماندنی هستند. در واقع اینکار باعث می شود تا مهمانان همیشه دکور مراسم شما را به یاد داشته باشند. اگر بخواهید هزینه کمتری برای اینکار انجام دهید می توانید از گل های ابریشمی یا پارچه ای استفاده کنید، در این صورت قادر خواهید بود تا سالیان سال آن دسته گل ها را پیش خود نگه دارید!

مقالات تشریفات عروسی


ایده های جذاب درباره ی ماشین عروس

ایده های جذاب درباره ی ماشین عروس

در گذشته ، طبقه ی اشرافی جامعه از کالسکه به همراه اسب سفید برای راهی کردن عروس و داماد به خانه ی بخت استفاده می کرده اند؛ اما امروزه کالسکه جای خود را به ماشین های گران قیمتی هم چون: بنز، بی ام و، لیموزین و... داده است.

چگونه در تهران مراسم لاکچری برگزار کنیم؟

چگونه در تهران مراسم لاکچری برگزار کنیم؟

شاید کمتر زوجی در این دنیا وجود داشته باشد که رویای برپایی یک جشن و پایکوبی فوق العاده را در شب عروسی در ذهن خود نپروراند. جشن عروسی در چند سال گذشته بسیار ساده و بی ریا در حیاط منازل قدیمی برپا می شد؛ اما در چند سال اخیر، روال کمی با گذشته متفاوت شده است و جوانان دیگر مثل قبل از چنین مراسم های عروسی استقبال نمی کنند

نقش ماشین عروسی در تشریفات عروسی چیست؟

نقش ماشین عروسی در تشریفات عروسی چیست؟

معمولا ماشین عروس را سفید انتخاب می کنند چرا که رنگ سفید سمبل عروس است و معمولا عروس ها لباس سفید بر تن دارند.اکثرا عروس و دامادهای جوان بسیار علاقه مند هستند که در این شب بخصوص تشریفات عروسی شان تکمیل باشد و سوار ماشینی عجیب، قدیمی یا بسیار گران قیمت بشوند

چگونگی انجام تشریفات عروسی

چگونگی انجام تشریفات عروسی

همه عروس و دامادها می خواهند جشن عروسی آنها به بهترین شکل ممکن و با تمامی تشریفات انجام شود. رزرو یک سالن پذیرایی مجلل با ورودی زیبا و فضای کافی برای میزبانی از مهمانان شاید گوشه ای از انجام تشریفات عروسی باشد. زمانی که به کارهای ریز و درشت در زمان برگزاری جشن، نگاه می کنیم، ممکن است یکی از آنها فراموش شود.