کیک عروسی باید چگونه باشد؟

صرف نظر از اینکه کیک عروسی کمترین اهمیت را برای تان داشته باشد یا در صدر لیست «موارد آزار دهنده» عروسی تان قرار داشته باشد، نکاتی که در زیر بیان می کنیم باعث می گردد بهترین انتخاب را برای حل این مشکل داشته باشید.

کیک عروسی باید چگونه باشد؟

-کیک را زمانی انتخاب کنید که بیشتر تصمیمات مربوط به برگزاری مراسم را گرفته باشید!

شما کیکی می خواهید که با محل برگزاری یا باغ عروسی جشن عروسی، لباس شب عروسی تان، طرز چینش گل ها یا منو مطابقت داشته باشد و نیز با فصلی از سال که جشن در آن برگزار می شود همخوانی داشته باشد. به قنادی مد نظر بروید- نیازی نیست که طرح کاملی در ذهن داشته باشید، اما بسیار بهتر است کمی راجع به شکل کیک فکر کنید. اگر به دنبال طرحی سفارشی هستید که متعلق به خودتان باشد مثلا نمونه ای از توری لباس خود، حتما از قبل راجع به طرح کیک فکر کنید.

2-حتما به هزینه سفارش کیک بیاندیشید!

در تشریفات عروسی معمولا هزینه کیک عروسی براساس تکه های آن است. هزینه می تواند متفاوت باشد. می توان به راحتی کیک را به میوه ها و گل ها تزیین کرد که هزینه خاص خود را دارد. با توجه به بودجه مد نظرتان، و درک حالاتی که باعث مصرف آن می شود، می توانید انتخاب های خود را اولویت بندی کنید. هرچه گل بیشتری مصرف شود هزینه بیشتر می شود، گل های شکری دست ساز هزینه بیشتری دارند. خمیر فوندانت (خمیر متشکل از شکر و آب و خامه و غیره که روی نان شیرینی می‌مالند یا درون آن می‌گذارند) معمولا گران هستند.

3-اندازه کیک را مطابق با فضایی که دارید در نظر بگیرید!

معمولا کیک های سه طبقه ای برای 50-100 مهمان کافی است. برای 200 مهمان یا بیشتر به 5 طبقه کیک نیاز دارید. کیک شما باید با فضایی که دارید نیز مطابقت داشته باشد. اگر محل جشن در سالن رقص بزرگی باشد، می توان ارتفاع کیک را با افزودن ستون هایی بیشتر کرد، یا می توانید لایه ای فوم مصنوعی روی آن قرار دهید.

4-گلی را انتخاب کنید که دوست دارید (گلی را انتخاب نکنید که گمان می برید بقیه دوست می دارند)!

در کنار ظاهر زیبای کیک، کیک عروسی باید مزه مناسبی هم داشته باشد. وقتی با قناد ملاقات می کنید گل های شکری زیادی را بچشید. نگران نباشید که بین طعم وانیلی یا شکلاتی گمراه می شوید.

کیک عروسی باید چگونه باشد؟

-به پوشش سطح کیک دقت کنید!

شکلات یا وانیل؟ معمولا شکلات لذیذ تر است. اما اگر از طعم وانیل خوشتان می آید، ابتدا درخواست کنید لایه اول را شکلات بزنند و لایه بعدی را با وانیل پوشش دهند. اگر رنگ کلی لوازم مجلس آبی یا سبز است، بهتر است کیکی سفید رنگ با لایه های سبز سفارش دهید.

6-آب و هوا را در نظر بگیرید!

اگر جشنتان در فضایی باز و در روزی آفتابی است، از خامه، و سفیده تخم مرغ و شکر استفاده نکنید زیرا در اینها در هوای گرم ذوب می شوند. از قناد بپرسید در این شرایط از چه موادی استفاده می کنند یا می توانید از کیک با روکش فوندانت استفاده کنید که نیاز به منجمد شدن ندارد.

7-به هزینه تزئینات کیک فکر کنید!

بهترین تزئیناتی که گران هم نیستند میوه های تازه یا برخی از گل ها می باشند که هزینه بسیار پایینی دارند. گل های شکری یا گل های دست ساز بیشترین هزینه را دارند.

8-تاج کیک را فراموش نکنید!

روش های زیبا و منحصر به فردی برای تاج کیک وجود دارد، بنابراین می توانید بی خیال مجسمه های پلاستیکی زشت شوید! اگر ارثیه خانوادگی قدیمی ،چه بهتر که آنتیک باشد، دارید، از قناد بخواهید تا آن را بر روی تاج کیک قرار دهد. گزینه های دیگر برای تاج بوته هایی از گل های شکری هستند همچنین می توانید از روبان های خامه ای نیز استفاده کنید. اگر محل جشن در باغ است می توانید از تزئینات مشابه نیز استفاده نمایید یا اگر جشن در فصل زمستان برگزار می شود می توان از دانه ای برف ساخته شده از خامه استفاده کرد. البته باید این نکته ذکر شود که در برخی طراحی ها بهتر است اصلا از تاج کیک استفاده نشود.

9-برای تحویل کیک فکری کنید!

ماشین های حمل کیک معمولا ون هایی با یخچال هستند. بهتر است کیک هایی که شکل پیچیده تری دارند قسمت به قسمت آورده شوند و در محل جشن سرهم شود.

10-کیک تان را در معرض دید همگان قرار دهید!

قبل از اینکه کیک بریده و خورده شود باید در معرض دید مهمانان قرار گیرد. باید میزی طراحی کنید که به بهترین شکل کیک را در معرض دید قرار دهد. بهتر است برای کیک های دایره ای شکل از میز گرد استفاده شود، در برخی طراحی ها از میز مستطیل شکل هم استفاده می شود. هرچه میز بهتر تزئین شود نما زیباتری به کیک شما می بخشد.

کیک عروسی باید چگونه باشد؟

-حتما کیک تان را بخورید!

اغلب زوج ها شانسی برای خوردن کیک عروس شان ندارند. از سرویس دهندگان خدمات عروسی خواهش کنید سهمی برای شما کنار بگذارند. شب عروسی یا فردای آن کیک عروسی را با همسرتان قسمت کنید.

12-کیک را در فریزر قرار ندهید!

حتی اگر بهترین روش های بسته بندی را انجام دهید طعم کیک در اولین سالگرد ازدواجتان عوض خواهد شد. بهتر است تمام کیک هرچه زودتر مصرف شود و برای سالگردتان کیک تازه با گل هایی مشابه کیک عروسی سفارش دهید. اگر پایبند سنت ها هستید، کیک را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را مهر و موم کنید.

مقالات تشریفات عروسی


نکاتی درباره میز شام عروسی

نکاتی درباره میز شام عروسی

میز شام عروسی می تواند توسط کارکنان خدمات عروسی چیده شود. یا اگر خانواده عروس و داماد برای چیدمان میز شام عروسی طرح خاصی دارند می توانند میز شام را خودشان بچینند

مراسم سالگرد ازدواج را چگونه به یاد ماندنی برگزار کنیم؟

مراسم سالگرد ازدواج را چگونه به یاد ماندنی برگزار کنیم؟

برگزاری سالگرد ازدواج نشانه عشق و رابطه صمیمانه میان زن و شوهر است. زمانی که زن و شوهر نسبت به برگزاری این مراسم اهتمام می ورزند، به این معناست که بنیان زندگی مشترک برای آنها اهمیت دارد و آنها برای تداعی خاطرات شیرین گذشته، تمام تلاش خود را به کار می گیرند.

نوع پوشش کارکنان خدمات عروسی چگونه باید باشد

نوع پوشش کارکنان خدمات عروسی چگونه باید باشد

کارکنان تالارهای عروسی مسئولیت پذیرایی از مهمانان را بر عهده دارند. از آنجا که حضور آنها در میان مهمانان است، لباس فرم آنها نیز باید متناسب با مجلس عروسی باشد. برخی از تالارهای مجلل از لباس های رسمی کت و شلوار به همراه پاپیون استفاده می کند.

منظور ديزاين اکسسوريز داخل سالن عروسي چيست؟

منظور دیزاین اکسسوریز داخل سالن عروسی چیست؟

فضای سالن عروسی باید زیبا و چشم نواز باشد. عروس و دامادهایی که می خواهند خاطره جشن ازدواج آنها برای همیشه در یاد مهمانها بماند و در عین حال تصاویر و فیلمبرداری هم به بهترین شکل ممکن انجام شود، علاوه بر اینکه پذیرایی از مهمانان باید به نحو احسن باشد، زیبایی فضای سالن عروسی هم اهمیت زیادی دارد. در واقع دیزاین اکسسوریز تاثیر زیادی در برگزاری جشن دارد