چگونگی طراحی لباس عروس

چگونه بهترین لباس عروس را برای خودتان پیدا کنید؟

زمانی که می خواهید برای خرید لباس عروس  در تشریفات عروسی اقدام کنید، معمولا لیستی از لباس هایی با مدلهای رویایی تان گردآوری کرده اید. در بیشتر مزون های عروس تنها یک ساعت وقت برای پرو در اختیار دارید. تنها در صورتی که بازه انتخابتان را محدود کرده باشید می توانید در این یک ساعت به پرو لباس بپردازید. روشی آسان برای کاهش گزینه ها این است که تنها لباس های مورد علاقه تان را تست کنید و از پرو لباس های مختلف بپرهیزید. برای شروع بهتر است مشخص کنید بدن شما جزو کدام دسته زیر است: آیا ریز اندام هستید یا بدن شما چاق است و یا سایز بالاتنه ی شما بزرگ است یا کمر باریکی دارید و یا اندام خمیده یا ترکه دارید؟ 

چگونگی طراحی لباس عروس

علاوه براین ها روش هایی دیگری وجود دارد که به خریدی آسان کمک می کند. ابتدا اینکه به مشاوره فروشنده دقت کنید و از این نترسید که لباسی که او پیشنهاد می کند خارج از عرف و سنت محل زندگی شما است. بهتر است افرادی همراهتان باشند ولی پیشنهاد می کنیم تعداد شان زیاد نباشد. در ادامه به برخی نکات راجع به انتخاب لباس عروس برای افراد ریز اندام و چاق اشاره می کنیم.

انتخاب لباس عروس برای افرادی که ریز اندام هستند

عروس های ریز اندام باید لباسی انتخاب کنند که کوچکی اندام آنها را به رخ نکشد. بهتر است این دسته از عروسان لباس های پف دار انتخاب کنند. نکته دیگر این است، طرح های افقی اندازه بدن شما را کوچک تر می کنند در حالی که طرح های عمودی مانند توری ظریف باعث کشیده تر شدن اندام و بدنتان می شوند.

چگونگی طراحی لباس عروس

همچنین برای عروس های ریز اندام بهتر از تاج ساده به همراه کرپ ابریشمی استفاده شود مثلا استفاده از کرپ ابریشمی بی آستین به صورت یقه V و با کمربند دوخته شده باعث افزایش زیبایی لباس عروس می شود. استفاده از نوارهای اضافی بر روی لباس عروس با طرح یقهV  باعث می شود عروس کشیده تر به نظر برسد. همچنین استفاده از کمربند در لباس عروس این تفکر را ایجاد می کند که عروس پاهای کشیده ای دارد و باعث جذابیت بیشتر می گردد.

انتخاب لباس عروس برای افرادی که چاق هستند

اگر می خواهید از طریق لباس عروس این تصور را ایجاد کنید که اندام کوچک تری دارید و یا قسمت هایی از بدن خود را بپوشانید بهتر است که از لباس پلیسه دار یا چین دار استفاده کنید. اگر پلیسه از گردن تا زانو ادامه داشته باشد در پوشش قسمت های چاق بدن بسیار تاثیر دارد. استفاده از کمر بند باعث می شود بدنتان کشیده تر نشان دهد برای اینکه اثر کمربند بیشتر به چشم آید بهتر است از آستین های ابریشمی استفاده کنید. استفاده از گردنبند توری اقدامی شجاعانه است و باعث افزایش متانت و سنگینی لباس می شود. گردنبند توری مخصوصا زمانی که همراه با کمربند پهن استفاده شود باعث می شود عروس بسیار خوش استیل تر به نظر بیاید. می توان با استفاده از تزئیناتی بر روی کمربند مانند کریستال هایی بر روی آن، اندازه کمر بند را کوچک تر نشان داد که باعث می شود سایز کمر عروس نیز کوچک تر نشان داده شود. استفاده از کمربند باعث می شود کمر عروس بسیار کوچک تر به نظر برسد و اصطلاحا به شکل ساعت شنی شود.

چگونگی طراحی لباس عروس

استفاده از یقه های بلند، سایه های پوششی و دنباله لباس بلند به شدت در کشیده تر نشان دادن عروس تاثیر دارد. استفاده از رنگ های تیره تر در لباس باعث می شود قسمت میانی بدن عروس کوچک تر به نظر برسد. استفاده از یقه طرح اسکوپ (لباس های بدون یقه که دور سینه از کش استفاده می شود) باعث افزایش جذابیت و زیبایی عروس می شود و نیز باعث می شود عروس راحت تر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه خدمات مجالس و ویژگی بهترین تشریفات مجالس مقالات ما را مطالعه کنید

مقالات تشریفات عروسی


چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

اگرچه تشریفات عروسی تنها یک مراسم تشریفاتی به حساب می آید ولی برای عروس و داماد چگونگی برگزاری و تشریفات مجالس بسیار مهم است.

چگونه در تهران مراسم لاکچری برگزار کنیم؟

چگونه در تهران مراسم لاکچری برگزار کنیم؟

شاید کمتر زوجی در این دنیا وجود داشته باشد که رویای برپایی یک جشن و پایکوبی فوق العاده را در شب عروسی در ذهن خود نپروراند. جشن عروسی در چند سال گذشته بسیار ساده و بی ریا در حیاط منازل قدیمی برپا می شد؛ اما در چند سال اخیر، روال کمی با گذشته متفاوت شده است و جوانان دیگر مثل قبل از چنین مراسم های عروسی استقبال نمی کنند

یک سالن خدمات عروسی خوب چگونه باید باشد

یک سالن خدمات عروسی خوب چگونه باید باشد

سالن ها نقش موثری را در برگزاری مجالس عروسی باشکوه و تمام عیار ایفا می کنند. رزرو یک سالن متناسب با خواست و هزینه های عروس و داماد، می تواند خاطره خوشی را در ذهن آنها قرار دهد.

چگونگی برگزاری مراسم حنابندان

چگونگی برگزاری مراسم حنابندان

حنابندان از رسوم دیرینه ما ایرانی ها است. این رسم در هر جایی از ایران عزیز به گونه ای خاص برگزار می شود و آداب خاص خود را دارد