چگونگی طراحی لباس عروس

چگونه بهترین لباس عروس را برای خودتان پیدا کنید؟

زمانی که می خواهید برای خرید لباس عروس  در تشریفات عروسی اقدام کنید، معمولا لیستی از لباس هایی با مدلهای رویایی تان گردآوری کرده اید. در بیشتر مزون های عروس تنها یک ساعت وقت برای پرو در اختیار دارید. تنها در صورتی که بازه انتخابتان را محدود کرده باشید می توانید در این یک ساعت به پرو لباس بپردازید. روشی آسان برای کاهش گزینه ها این است که تنها لباس های مورد علاقه تان را تست کنید و از پرو لباس های مختلف بپرهیزید. برای شروع بهتر است مشخص کنید بدن شما جزو کدام دسته زیر است: آیا ریز اندام هستید یا بدن شما چاق است و یا سایز بالاتنه ی شما بزرگ است یا کمر باریکی دارید و یا اندام خمیده یا ترکه دارید؟ 

چگونگی طراحی لباس عروس

علاوه براین ها روش هایی دیگری وجود دارد که به خریدی آسان کمک می کند. ابتدا اینکه به مشاوره فروشنده دقت کنید و از این نترسید که لباسی که او پیشنهاد می کند خارج از عرف و سنت محل زندگی شما است. بهتر است افرادی همراهتان باشند ولی پیشنهاد می کنیم تعداد شان زیاد نباشد. در ادامه به برخی نکات راجع به انتخاب لباس عروس برای افراد ریز اندام و چاق اشاره می کنیم.

انتخاب لباس عروس برای افرادی که ریز اندام هستند

عروس های ریز اندام باید لباسی انتخاب کنند که کوچکی اندام آنها را به رخ نکشد. بهتر است این دسته از عروسان لباس های پف دار انتخاب کنند. نکته دیگر این است، طرح های افقی اندازه بدن شما را کوچک تر می کنند در حالی که طرح های عمودی مانند توری ظریف باعث کشیده تر شدن اندام و بدنتان می شوند.

چگونگی طراحی لباس عروس

همچنین برای عروس های ریز اندام بهتر از تاج ساده به همراه کرپ ابریشمی استفاده شود مثلا استفاده از کرپ ابریشمی بی آستین به صورت یقه V و با کمربند دوخته شده باعث افزایش زیبایی لباس عروس می شود. استفاده از نوارهای اضافی بر روی لباس عروس با طرح یقهV  باعث می شود عروس کشیده تر به نظر برسد. همچنین استفاده از کمربند در لباس عروس این تفکر را ایجاد می کند که عروس پاهای کشیده ای دارد و باعث جذابیت بیشتر می گردد.

انتخاب لباس عروس برای افرادی که چاق هستند

اگر می خواهید از طریق لباس عروس این تصور را ایجاد کنید که اندام کوچک تری دارید و یا قسمت هایی از بدن خود را بپوشانید بهتر است که از لباس پلیسه دار یا چین دار استفاده کنید. اگر پلیسه از گردن تا زانو ادامه داشته باشد در پوشش قسمت های چاق بدن بسیار تاثیر دارد. استفاده از کمر بند باعث می شود بدنتان کشیده تر نشان دهد برای اینکه اثر کمربند بیشتر به چشم آید بهتر است از آستین های ابریشمی استفاده کنید. استفاده از گردنبند توری اقدامی شجاعانه است و باعث افزایش متانت و سنگینی لباس می شود. گردنبند توری مخصوصا زمانی که همراه با کمربند پهن استفاده شود باعث می شود عروس بسیار خوش استیل تر به نظر بیاید. می توان با استفاده از تزئیناتی بر روی کمربند مانند کریستال هایی بر روی آن، اندازه کمر بند را کوچک تر نشان داد که باعث می شود سایز کمر عروس نیز کوچک تر نشان داده شود. استفاده از کمربند باعث می شود کمر عروس بسیار کوچک تر به نظر برسد و اصطلاحا به شکل ساعت شنی شود.

چگونگی طراحی لباس عروس

استفاده از یقه های بلند، سایه های پوششی و دنباله لباس بلند به شدت در کشیده تر نشان دادن عروس تاثیر دارد. استفاده از رنگ های تیره تر در لباس باعث می شود قسمت میانی بدن عروس کوچک تر به نظر برسد. استفاده از یقه طرح اسکوپ (لباس های بدون یقه که دور سینه از کش استفاده می شود) باعث افزایش جذابیت و زیبایی عروس می شود و نیز باعث می شود عروس راحت تر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه خدمات مجالس و ویژگی بهترین تشریفات مجالس مقالات ما را مطالعه کنید

مقالات تشریفات عروسی


باغ عروسی فقط باغ خودمان

باغ عروسی فقط باغ خودمان

من و خانواده‌ام سال‌ها پیش در شهری کوچک در یکی از استان‌های دور از تهران زندگی می‌کردیم و همگی عاشق طبیعت بودیم. پدرم باغ خیلی بزرگ و سرسبزی در حاشیه شهر داشت که زیبایی آن سرآمد کل شهر بود.

معرفی بهترین ست لباس ساقدوش داماد

معرفی بهترین ست لباس ساقدوش داماد

ساقدوش داماد یا همان شه باله که دوش به دوش داماد راه می رود، معمولا هم قد داماد بوده و همچون او شیک و آراسته می باشد. به یاد داشته باشید که معمولا پسرهای مجرد می توانند ساقدوش داماد باشند

اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

در روز عروسی بعد از لباس عروس، جواهرات از مهم ترین مسائل برای عروس می باشند.

نقش ماشین عروسی در تشریفات عروسی چیست؟

نقش ماشین عروسی در تشریفات عروسی چیست؟

معمولا ماشین عروس را سفید انتخاب می کنند چرا که رنگ سفید سمبل عروس است و معمولا عروس ها لباس سفید بر تن دارند.اکثرا عروس و دامادهای جوان بسیار علاقه مند هستند که در این شب بخصوص تشریفات عروسی شان تکمیل باشد و سوار ماشینی عجیب، قدیمی یا بسیار گران قیمت بشوند