یک قانون بین المللی و چند نکته برای خرید حلقه ازدواج !

یک قانون بین المللی و چند نکته برای خرید حلقه ازدواج !

نکات مفیدی هستند که اگر قبل از ازدواج از آنها آگاه باشید بهتر می توانید در تصمیم گیریهای خود در هنگام ازدواج به کار بندید، این اسرار از مطالعه روی زندگی زوجهای متفاوت همراه با همسرانشان به دست آمده اند، در این مطلب میخواهیم با برخی از این نکات کاربردی راجع به انتخاب حلقه ازدواج با شما گفتگو کنیم.

 • به نظرات همسرتان در مورد حلقه ازدواج اهمیت دهید
 • اغلب انتخاب حلقه ازدواج برای عروس خانمها بسیار مهم می باشد، و شما باید نظر او را بدانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، با هم در این باره سخن بگویید قطعا بحث جواهرات بحث مورد علاقه خانمهاست. علاوه بر این هنگامی که با او صحبت می کنید سعی کنید خوب دقت کنید، از نظرات عروس خانم می توانید در مورد طلا و جواهر ها نکته های بسیاری می توانید دریافت کنید که شما را در انتخاب حلقه یاری خواهند کرد.

 • از خانواده عروس خانم کمک بگیرید
 • حلقه خریدن در ایران یک مراسم و آیین است، مخصوصا در خانواده های سنتی شاید رسم و رسوم خاصی نیز برقرار باشد. سعی کنید در هنگام حلقه خریدن به طور مستقیم نظر خانواده را بپرسید، اما به گونه ای نپرسید که حق انتخاب همسرتان را محدود کنید. پرسیدن و کمک خواستن از خانواده همسر هم احترام به آنها محسوب می شود و هم می تواند به شدت شما را در دل خانواده همسر از همان ابتدا زندگی به اصطلاح جا بیندازد.

 • از دوستانتان که تجربه دارند کمک بگیرید
 • هیچ چیز مثل تجربه دیگران نمی تواند به شما در انتخاب طلا و جواهر برای همسرتان شما را یاری دهد، خانمهای ایرانی معمولا این کار را می کنند، اما در مورد آقایان ایرانی به ندرت این اتفاق می افتد، سعی کنید به جای اینکه غرور کاذب داشته باشید با شنیدن حرف دوستانتان تجربه ای خوب در زمینه خرید حلقه را داشته باشید.

 • سلیقه خود را به همسرتان تحمیل نکنید
 • وقتی به سراغ خرید حلقه می روید شاید همسرتان چیزی را بخواهد که شما دوست نداشته باشید، بعضی مواقع دلیل دوست نداشتن شما به خاطر کمبود های مالی هست که با مطرح کردن و صادقانه سخن گفتن در این باره می توانید همدلی عروس خانم را به دست آورید چرا که شما قرار است محرم اسرار یکدیگر باشید و در مشکلات به یکدیگر یاری رسانید اما در بعضی مواقع شاید به این خاطر است که چیزی که او انتخاب کرده است را نمی پسندید. این نکته را در ذهن داشته باشید این حلقه برای اوست، سعی نکنید اصلا چیزی را به او تحمیل کنید،  او به چیزی که دوست دارد بخرد فکر می کند نه چیزی که شما دوست دارید! پس مراقب رفتارتان باشید.

  یک قانون بین المللی و چند نکته برای خرید حلقه ازدواج !

 • سعی کنید دقیق باشید همه چیز مثل هم نیستند
 • همه حلقه ها در نگاه اول شاید مثل هم باشند، برای همین در برخورد دوم و سوم به حلقه ها شاید تنها به کیف پولتان فکر کنید! این ظلم را در حق خود نکنید، همه حلقه ها یکی نیستند و قطعا تفاوت هایی در طرح و نقش دارند به خوبی نگاه کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید.

 • قانون چهار گانه خرید حلقه 
 • در انگلیس قانونی وجود دارد به نام 4c  این قانون از کلمات cut, carat, clarity, color تشکیل شده اند، این قانون می گوید برای یک حلقه خوب به چهار چیز دقت کنید، برش ، عیار، وضوح و رنگ ! برای خرید یک حلقه خوب هر چهار فاکتور را مد نظر داشته باشید!

 • با حوصله باشید و عجله نکنید
 • خرید حلقه از اموری است که باید با صبر و حوصله انجام شود چرا که این حلقه تا آخر عمر نشانه عشق و محبت بین شما و همسرتان است، اما شاید شما در شرایطی باشید که برای خرید حلقه تحت فشار باشید و باید به سرعت یک حلقه انتخاب کنید و در سرعت شاید هیچ یک از گزینه های بالا را به یاد نداشته باشید، با انتخاب یک جای مطمئن و قابل اعتماد برای خرید حلقه می توانید تا حدودی از استرس هایتان را کم کنید! اما سعی کنید حداقل قانون 4c را به یاد داشته باشید!

 • حلقه نباید گرانبها باشد
 • حلقه ازدواج نشانه عشق شما به همسرتان است و قطعا قیمت حلقه نمیتواند یکی از ویژگی های حلقه ازدواج بشمار آید زیرا این حلقه ارزشی فراتر از ارزش مادی برای یک خانم دارد و نگاه کردن به آن یادآوری خاطرات شیرین آشنایی و ازدواجتان است پس فکر نکنید اگر قیمت حلقه زیاد نباشد یا جواهرات گرانقیمتی نداشته باشد برای همسرتان ارزش ندارد

 •  سادگی حلقه
 • سعی کنید حلقه ای را به نشانه تعهد و عشق خود انتخاب کنید که ساده باشد و به اصطلاح به دست شما بیاید چرا که این حلقه قرار است سالیان زیادی در دستان شما باشد و اگر خیلی پر زرق و برق و شلوغ انتخاب شود شما خیلی زود از آن خسته می شوید اما سادگی هیچگاه انسان را دلزده نمی کند و از آنجا که حلقه یک انگشتر معمولی نیست پس عوض کردن آن هم کار درستی نیست، بنابراین چیزی را انتخاب کنید که همیشه آنرا بپسندید.

 • بهتر است در داخل حلقه ی شما و همسرتان تاریخ ازدواجتان حک شود تا یاد آور روز زیبای ازدواج شما باشد.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تشریفات عروسی , خدمات عروسی و باغ عروسی مقالات ما را مطالقه بفرمایید

  مقالات تشریفات عروسی


  اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

  اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

  در روز عروسی بعد از لباس عروس، جواهرات از مهم ترین مسائل برای عروس می باشند.

  برگزاری مجالس عروسی شیک

  برگزاری مجالس عروسی شیک

  بدون تردید ازدواج و انجام تشریفات عروسی با خاطرات خوب و به صورت رویایی آرزوی هر عروس و دامادی است. یک مراسم عروسی شیک و خاطره انگیز دارای چند نکته ساده اما مهم می باشد که ما قصد داریم شما را با تعدادی از این نکات طلایی و کلیدی آشنا سازیم.

  نکاتي درباره کارت عروسي

  نکاتی درباره کارت عروسی

  قبل از برگزاری جشن عروسی، همیشه عروس و داماد دغدغه چاپ کارت عروسی و رساندن آن به دست اقوام، دوستان و آشنایان را دارند.

  زمان مناسب برای برگزاری مجالس عروسی

  زمان مناسب برای برگزاری مجالس عروسی

  انتخاب زمان عروسی اولین و مهم ترین بخش برگزاری مجالس عروسی است. بهتر است عروس و داماد با در نظر گرفتن تمامی جوانب چند تاریخ را معین کنند تا در صورت بروز هر گونه مشکلی اعم از نبود مکان مناسب برای برگزاری عروسی یا تغییر غیر منتظره در تاریخ مورد توافق برای آتلیه یا آرایشگاه براحتی بتوانند زمان عروسی را به تاریخ دیگری که از قبل و با برنامه ریزی انتخاب کرده اند، موکول کنند.