آرامش در شب عروسی تصوری دور از ذهن نیست!

ما ایرانی ها در خصوص مراسم عروسی همواره نگران آشنا و فامیل هستیم، مخصوصا این نگرانی در عروسها بیشتر از داماد ها است. یکی از دلایل این نگرانی این است که عروسی یک بار برگزار می شود و تا کنون ما هیچ تجربه مشابه ای در زمینه عروسی نداشته ایم. همین نداشتن تجربه و استرس و فشار فامیل، سبب شده که عروسی به جای آنکه یک مراسم مفرح باشد برای عروس ها و داماد ها یک مراسم پر استرس و پر فشار باشد. اما چاره رفع استرس مراسم عروسی چیست و عروس و داماد چه کارهایی باید بکنند تا در نهایت آرامش این شب را به خوشی و خوشحالی برسانند. استفاده از یک گروه مجرب در زمینه تشریفات عروسی قطعا آرامش بی بدیلی به شما خواهد داد.

آقایان ادامه این مطلب را دو بار بخوانند! 

آرامش در شب عروسی تصوری دور از ذهن نیست!

چه کسی را در شب عروسی در کنار خود انتخاب می کنید!

همه مراسم های عروسی در شب بر گزار می شوند اگر بخواهیم در شب عروسی یک آرامش کامل را تجربه کنیم باید صبحی خوب و مفرح داشته باشیم لذا برای داشتن چنین صبحی بد نیست عزیر ترین افراد زندگی را در کنار خود داشته باشیم. 

انتخاب فردی که قرار است در کلیه مراحل عروسی در کنار شما باشد بسیار مهم است، در ایران خواهران داماد و یا خواهران عروس در اولویت اول هستند، اما بد نیست برای اینکه از آرامش برخوردار باشید یکی از دوستان خودتان را نیز همراه خود کنید، دقت داشته باشید دوستی را با خود همراه کنید که با او به اصطلاح راحت هستید، این فرد باید قبلا در خانه شما رفت و آمد داشته باشد و به نوعی به افراد خانواده تان معرفی شده باشد. در غیر این صورت فکر همراهی یک دوست را از سر بیرون ببرید. معمولا از بین افراد خانواده یکی بیشتر از بقیه همراه شما است سعی کنید به وسیله او از مراسم و نحوه مراحل عروسی با خبر بشوید و یک قاعده را در نظر داشته باشید شما عروس خانم در شب عروسی تنها یک عروس نیستید بلکه آن شب قرار است به عنوان یک ملکه خود را مطرح کنید لذا کارها را فراموش کنید و بگذارید گروه تشریفات، عروسی را به پیش ببرند.

آرامش در شب عروسی تصوری دور از ذهن نیست!

همه چیز از صبح شروع می شود!

فردی که قرار است امشب مراسم عروسی را با او برگزار کنید قبل از مراسم نیز همسر شما است، لذا  قبل از مراسم عروسی شروع کنید و خود را به عنوان همسری مقتدر و با محبت نشان دهید. فرستادن یک پیام با محبت و یا صحبت صبحگاهی قطعا در آرامش همسرتان می تواند تاثیر گذار باشد. دقت کنید این پیام با همه پیام ها فرق می کند پس کمی با محبت تر و صمیمی تر باشید.

مراسم را بین خودتان شاد برگزار کنید!

ضرب المثلی هست که می گوید عروسی برای دیگران است ما در دلهایمان عروس و داماد می شویم! به این ضرب المثل اینگونه نگاه کنید زمانی که در مراسم کنار یکدیگر هستید نهایت توجه را به همسرتان داشته باشید. خیلی از مهمان ها را شاید بعد از مدتها دیده باشید اما دلیلی ندارد بیش از حد به آنها توجه کنید! همین توجه به همدیگر سبب یک آرامش درونی و اطمینان قلبی به طرفین می شود. گفتن بعضی جمله ها همانند" میشه چند بار عروسی بگیریم تا تو این لباس رو بپوشی "چقدر زیبا شدی" و. . . شاید اکنون به نظرتان ساده و کمی خنده دار به نظر برسد اما این جمله ها در شب های عروسی معجزه می کنند و اعتماد به نفس عجیبی به همسرتان می دهد. همین اعتماد به نفس در روحیه و آرامش همسرتان بسیار موثر خواهد بود. زبان بدن شما نیز کامل متوجه همسرتان باشد، او نگاه های شما را در شب عروسی از یاد نخواهد برد. بر انداز کردن او هنگامی که به لباس عروس به تن دارد یکی از کار هایی است که نباید فراموش کنید.

و نکته آخر اینکه لبخند را اصلا فراموش نکنید! در هر حالتی لبخند بزنید!

کلام آخر

همه این موارد بالا به شخص داماد و عروس بر می گردد، می توان با همکاری با یک مدیریت مجرب که در زمینه خدمات عروسی دارای سابقه است بسیاری از استرس های بیرونی را کم کرد و یا حتی به صفر رساند. با یک گروه حرفه ای از تشریفات عروسی فقط نگران همسر خود خواهید بود، چرا که از مهمانها به خوبی پذیرایی می شود علاوه بر این همه چیز در نهایت نظم و ترتیب برگزار می شود.

مقالات تشریفات عروسی


برنامه ریزی روز عروسی را به چه کسی بسپاریم؟

برنامه ریزی روز عروسی را به چه کسی بسپاریم؟

مراسم عروسی یکی از زیباترین مراسم موجود در دنیاست که هر یک از اقشار و اقوام مختلف جهان، رسوم خاصی در برگزاری آن دارند.

به یاد ماندنی ترین شب زندگی ما

به یاد ماندنی ترین شب زندگی ما

از زمانی که تصمیم به ازدواج گرفتیم، فکر برگزاری مراسم ذهن من و همسرم را دائماً به خود مشغول کرده بود. دلم می خواست برای کسی که از همه دنیا برایم بیشتر ارزش داشت، مراسمی باشکوه و زیبا بگیرم تا ... .

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

جشن و مراسم عقد و عروسی در ایران چیزی نیست که به دهه ها یا سده قبل بازگردد. بلکه ریشه آن را باید در آئین و رسوم ایران باستان جستجو کرد

کیک عروسی سنبل و نشانه زندگی است.

کیک عروسی سنبل و نشانه زندگی است

کیک مراسم عروسی نقش پررنگی در فرهنگ ایرانی بازی می کند. از مراسم جالبی که همراه بریدن کیک عروسی برگزار می شود مراسم رقص چاقو