کیک عروسی سنبل و نشانه زندگی است

کیک مراسم عروسی نقش پررنگی در فرهنگ ایرانی بازی می کند. از مراسم جالبی که همراه بریدن کیک عروسی برگزار می شود مراسم رقص چاقو است، رقصی که یکی از نزدیکان عروس و معمولا خواهر عروس آن را برگزار می کند. این رقص آنقدر ادامه پیدا می کند تا چاقو به دست داماد و عروس برسد. این یکی از سنت های بسیار خوبی که در مراسم های مدرن عروسی ایرانی نیز هنوز پا برجا ست، شاید همین سنت است که نقش کیک در مراسم عروسی را هنوز پا بر جا نگه داشته است. بریدن کیک و عکسهایی که از این مراسم باید گرفته شود نیز بسیار مهم است و با توجه به اهمیت آن باید تزیینات کیک عروسی خود را به گروهی مجرب از تشریفات عروسی بسپارید.

کیک عروسی سنبل و نشانه زندگی است.

اهمیت رنگ کیک 

 امروزه با توجه به توانایی های موجود هر نوع کیکی قابل پخت است اما هر کیکی را نمی توان به عنوان کیک عروسی برای مراسم عروسی در نظر گرفت. اولین مسئله در مورد رنگ کیک است، در قرن هفده در دوره ویکتوریا که مراسم کیک در اروپا مرسوم بود رنگ کیک سفید استفاده می شد در واقع رنگ سفید نمادی از پاکی، نجابت و بی گناهی دو طرف بود. امروزه نیز استفاده از رنگ سفید برای کیک پیشنهاد می شود گرچه می توان به رنگهای صورتی نیز متمایل بود.

چند طبقه بودن کیک 

شاید برای شما این مطرح شده باشد چرا اغلب کیک عروسی چند طبقه است، آیا این معنای خاصی دارد، چند طبقه بودن کیک ریشه از عصر ویکتوریا دارد، در آن زمان اعتقاد داشتند که چند طبقه بودن کیک عروسی به معنای توانایی باروری زوجین است. در واقع کیک و چند طبقه بودن آن نمادی از ادامه نسل بود. سنت چند طبقه بودن کیک از انگلیس به ایران آمده است.

کیک عروسی سنبل و نشانه زندگی است.

بریدن کیک عروسی 

بعد از مراسم عروسی همه فراموش می کنند کیک چه مزه ای داشت و یا اینکه کیک عروسی فلانی چند طبقه بود! بعد از مراسم عروسی آنچه که می ماند تنها چند عکس از مراسم برش کیک است. هر عکس برای خود نشانه ای می سازد تحت المان هایی که در درون عکس وجود دارد. برای اینکه عکس برش کیک شما نشانه زندگی متعهدانه باشد بهتر است که نکاتی را رعایت کنید.

اولین نکته، چاقو در دست خانم باید باشد، چرا که چاقو در دست آقا نشان از خشم می دهد. نکته دوم این است که کیک لایه پایینی مورد برش قرار گیرد، این به معنای شروع مرحله جدیدی از زندگی است و طبقه اول نشان از این دارد که همه چیز را با هم قرار است شروع کنید. نکته سوم و مهمترین نکته در مورد نحوه برش کیک عروسی به لحظه برش کیک بر می گردد. در این لجظه داماد باید دست خود را بر روی دست عروس در هنگام برش کیک بگذارد، این مسئله نشان از این دارد که عروس پذیرفته که داماد در هنگام برش زندگی حامی و یاور او باشد. از طرف دیگر داماد نیز با این عمل نشان می دهد که در همه مقاطع زندگی قرار است در کنار همسرش قرار دارد.

هنگامی که کیک برش داده شد، داماد برشی از کیک به عروس می دهد و در مقابل عروس هم همین کار را می کند، در عصر ویکتوریا این کار به صورت نمادی از این بود که عروس و داماد متقبل می شوند همدیگر را از لحاظ معیشت زندگی مورد حمایت قرار بدهند.

رعایت این مسائل شاید در نگاه اول چندان مهم نباشد، اما وقتی در دنیایی از نشانه ها زندگی می کنیم، رعایت چنین نشانه هایی بیش از پیش اهمیت می یابد لذا دانستن و رعایت چنین نکاتی لازم به نظر می رسد. البته یک خدمات عروسی مجرب همه اینها را در ذهن دارد و می تواند عصای دست شما در انتخاب کیک عروسی باشد.

مقالات تشریفات عروسی


چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

اگرچه تشریفات عروسی تنها یک مراسم تشریفاتی به حساب می آید ولی برای عروس و داماد چگونگی برگزاری و تشریفات مجالس بسیار مهم است.

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

جشن و مراسم عقد و عروسی در ایران چیزی نیست که به دهه ها یا سده قبل بازگردد. بلکه ریشه آن را باید در آئین و رسوم ایران باستان جستجو کرد

گل آرایی باغ عروسی چگونه باید باشد

گل آرایی باغ عروسی چگونه باید باشد

گل ها هنوز هم بهترین راه برای تزیین محل برگزاری جشن ها علی الخصوص مراسم عروسی هستند.

ایده های جذاب درباره ی ماشین عروس

ایده های جذاب درباره ی ماشین عروس

در گذشته ، طبقه ی اشرافی جامعه از کالسکه به همراه اسب سفید برای راهی کردن عروس و داماد به خانه ی بخت استفاده می کرده اند؛ اما امروزه کالسکه جای خود را به ماشین های گران قیمتی هم چون: بنز، بی ام و، لیموزین و... داده است.