در عروسی دسته گلها، چراغ متحرک عروسی شما هستند!

بسیار گفته شده که در زمان عذر خواهی هیچ چیز مانند یک دسته گل نمی تواند حرف بزند! اما در زمانی که همه چیز در حال  خوب است و دو نفر در حال برگزاری بهترین جشن زندگیشان هستند چه گلی باید برای این مراسم خاص تدارک دید؟ در اینجا می خواهیم ایده ها و نکاتی که می باید برای یک دسته گل عروسی در نظر گرفت را با شما در میان بگذاریم. این ایده ها را می توانید با برگزار کنندگان مجالس عروسی و تشریفات عروسی در میان بگذارید تا شما را در اجرایی کردن آنها یاری کنند.

دسته گلهای رز عاشقانه و گلهای نیلوفر بهترین گل هایی هستند  که برای مراسم عروسی مرسوم هستند اما این دو گل انتخاب آخر برای دسته گلهای عروسی نیستند.

گل قرمز، نماد عشق

هنگامی که پای عشق و علاقه در میان باشید اولین رنگی که به ذهن می آید رنگ قرمز است، البته این جمله به این معنی نیست که سایر رنگها مناسب نیستند، اتفاقا برای اینکه گلهای قرمز به خوبی دیده شوند باید یک همنشینی خوب و جذاب مابین رنگ گل های قرمز و سایر رنگها باشد. برای مثال استفاده از رنگ گلهای زرد در کنار گلهای قرمز ایده جذابی می تواند باشد. رنگ زرد به نمایندگی از خورشید می تواند گرمای خاصی به رنگ قرمز عشق شما بدهد. استفاده از گلهای نارنجی نیز همنشینی خوبی با گل قرمز دارد. رنگ نارنجی خبر از میل و علاقه می دهد. البته امروزه شاید شما  به نشانه های تاریخی و اسطوره ها برای انتخاب گل دقت نکنید، اما دانستن این نکات و لحاظ کردن آنها شاید نشانه های خوبی برای شما باشد!

در هر صورت گلهای روشن و جذاب انتخاب کنید!

در عروسی دسته گلها، چراغ متحرک عروسی شما هستند!

در همه جای دنیا هر گل آداب و رسومی برای خود دارد، برای مثال گل آربیوتس، نشان دهنده عشق تک همسری، گل پامچال نشان دهنده عشق جوان است. در ایران هم این آداب وجود دارد، مثلا گل مریم را برای یادبودها استفاده می کنیم. با همه این آداب و رسوم، در تمامی دنیا گل رز نماد عشق و احساس هست، پس در انتخاب دسته گل یک زبان جهانی را انتخاب کنید، برای ایجاد تنوع شاید به فکر انتخاب گل دیگری برای عروسی باشید، بد نیست به نکاتی که در ادامه می آیند توجه داشته باشید. استفاده از گلهای شاداب  و زیبا برای یک دسته گل عروسی قطعا باید اولویت شما باشد سعی کنید هر نوع دسته گلی که انتخاب می کنید علاوه بر شاداب بودن رنگهای روشنی نیز داشته باشد. هر چقدر در زمینه گل انتخاب بدی داشته باشید اینکه دسته گل شما زیبا و روشن باشد می تواند همه انتخاب های بد را بپوشاند! شاید این سوال مطرح بشود که گل تیره مگر وجود دارد در پاسخ باید گفت آری!  مثلا استفاده از گل میمون که رنگ آن زرد همراه با کلاله  سیاه است، واقعا توصیه نمی شود!

در عروسی دسته گلها، چراغ متحرک عروسی شما هستند!

فرم دسته گل عروسی باید به چه صورت باشد!

انتخاب فرم دسته گل به شدت مهم است. در انتخاب گل و اندازه آن به تجربه آن فردی که دسته گل را برای شما طراحی می کند اعتماد کنید و نگذارید که یک دسته گل بسیار بزرگ و یا یک دسته گل کوچک عکسهای عروسی شما را خراب کند. مسئله دیگری که مهم است نحوه طراحی دسته گل است، در این زمینه قبل از هر چیزی به عکس دسته گلهایی که به شما پیشنهاد می شود، دقت کنید یکی از آنها را انتخاب کنید، عکس را به فردی که برای شما دست گل می بندد نشان دهید قطعا با آن عکس می تواند از پس آن بر بیاید مخصوصا اگر در زمینه تشریفات عروسی دارای تجربه باشد.

مقالات تشریفات عروسی


چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

اگرچه تشریفات عروسی تنها یک مراسم تشریفاتی به حساب می آید ولی برای عروس و داماد چگونگی برگزاری و تشریفات مجالس بسیار مهم است.

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

جشن و مراسم عقد و عروسی در ایران چیزی نیست که به دهه ها یا سده قبل بازگردد. بلکه ریشه آن را باید در آئین و رسوم ایران باستان جستجو کرد

تشریفات عروسی چیست

تشریفات عروسی چیست؟

در دین اسلام به ازدواج یا پیوند زناشویی اهمیت فراوانی داده شده است و احادیث و روایات مختلفی در این باره وجود دارد. به طبع مراسم ازدواج یا همان عروسی نیز اهمیت ویژه ای دارد و همانطور که می دانید این مراسم در هر کشور و حتی هر شهر، روستا و طایفه آداب و رسوم خاص خود را دارد که از قدیم نسل به نسل منتقل شده اند

ویژگی و اهمیت باغ عروسی در برگزاری جشن عروسی

ویژگی و اهمیت باغ عروسی در برگزاری جشن عروسی

بعد از برگزاری مراسم نامزدی، عروس و داماد باید بر روی تشریفات و خدمات مجلس عروسی تمرکز کنند.