اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

در روز عروسی بعد از لباس عروس، جواهرات از مهم ترین مسائل برای عروس می باشند. عروس خانمها باید خوب به یاد داشته باشند که جواهرات در تمام عکس های این روز بخصوص دیده می شوند. جواهرات مکمل لباس عروس و تکمیل کننده و جذاب کننده ظاهر کلی عروس، در تشریفات عروسی هستند.

جواهرات عروسی بخش مهمی از تشریفات عروسی را شکل می دهند. در حقیقت؛ خارج از تمام مسائلی که در آن روز اتفاق می افتد، این حلقه ازدواج است که همیشه یادآور خاطرات آن روز خواهد بود. از آنجایی که مراسم عروسی از سنت های قدیمی و تاریخی ریشه گرفته است، استفاده از جواهرات در عروسی نیز، قدمتی به طول تاریخ دارد، از جمله حلقه ازدواج و هدیه زیر لفظی عروس و. . . !

پس بسیار مهم است که شما برای جواهرات عروسی خود برنامه ریزی داشته باشید و برای خرید آنچه که دقیقا می خواهید وقت کافی صرف کنید.

اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

حکایت عروسی برای عروس و داماد حکایت شادی و هیجان است. پس از مراسم عروسی آن ها باید تمام طول زندگی را با یکدیگر سپری کنند و عشق، شادی، غم و تمام مشکلات و سختی های زندگی را با هم به اشتراک بگذارند.

زوج جوان تمام مسائل مربوط به تشریفات عروس شان را با هم و البته با رضایت خانواده ها برنامه ریزی می کنند. درست پیش از مراسم نامزدی آن ها شدیدا مشغول تفکر، برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد لباس های مراسم نامزدی و عروسی، انتخاب جواهرات عروس، دکوراسیون محل برگزاری عروسی، خدمات مجلس و باغ عروسی می شوند.

در میان تمام این موارد انتخاب جواهرات مخصوص عروس و داماد به معنای واقعی فرآیندی دشوار و زمان بر است. مراسم نامزدی و عروسی فقط برای یک بار در تمام زندگی زوج اتفاق می افتد و لذا ایشان دوست دارند تا این لحظات را به لحظاتی واقعا خاص و دوست داشتنی تا آخر عمر تبدیل کنند.

جواهرات و زیورآلات عروسی فقط برای عروس نیست و بلکه به سرمایه ای برای خانواده تبدیل خواهد شد. گاهی عروس جواهراتی از پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود به ارث می برد. بنابراین ارزش جواهرات عروسی بسیار بیشتر از جواهرات معمولی است.

 جواهرات در تشریفات عروسی

انتخاب جواهرات نامزدی و عروسی به دلیل درگیری دو شخص کلیدی در این مساله وظیفه بسیار دشواری است. هنگام خرید برای مراسم نامزدی ممکن است هر یک از عروس یا داماد نظرات شخصی خود را در انتخاب دخیل کنند. تولید کنندگان این جواهرات و زیورآلات قیمتی اهمیت حیاتی این تفاوت ها و البته اشتراکات سلایق زوج ها را به خوبی درک می کنند. آنها معمولا حلقه های نامزدی را به صورت جفت جفت ارائه می کنند یکی برای عروس و یکی هم برای داماد.

آنها از جنس، سبک و طرح های یکسانی برای هر دو استفاده می کنند البته با کمی حس مخصوص مردانه برای حلقه داماد و کمی حس زنانه برای حلقه نامزدی عروس؛ جفت هایی از حلقه های ازدواج با الماس دارای طراحی مخصوص از اجزا ضروری مجموعه های هر سازنده جواهرات است.

هر سازنده جواهرات معمولا یک جفت حلقه نامزدی، حلقه ازدواج، دستبند، گردن بند، گوشواره، ساعت و دیگر محصولاتی که برای تکمیل کردن سرویس جواهرات عروسی لازم است را طراحی می کند. این مساله باعث می شود تا کار پر درد سر و دست و پا گیر انتخاب تک تک این قطعات برای عروس و داماد بسیار آسان تر و راحت تر بشود.

 جواهرات تشریفات عروسی

مقالات تشریفات عروسی


هزینه ازدواج در تهران

هزینه ازدواج در تهران

براساس تحقیق صورت گرفته در دانشگاه شهید بهشتی تهران، 30میلیون تومان (حدود29000 دلار) به ازای هر شخص هزینه ازدواج در تهران می شود!

تشریفات عروسی چگونه کیک عروسی را تزیین می کند؟

تشریفات عروسی چگونه کیک عروسی را تزیین می کند؟

شاید از خودتان بپرسید تشریفات عروسی چطور کیک عروسی را تزیین می کند. دانستن راه و روش تزیین عروسی شاید خیلی از شما زمان بگیرد

معرفی بهترین ست لباس دامادی

معرفی بهترین ست لباس دامادی

هماهنگی در لباس پوشیدن تاثیر بسزایی در چشم نوازی و یکتا بودن تیپ ایفا می کند. ست کردن لباس داماد در نگاه اول ساده به نظر می رسد ولی قوانین ویژه خودش را داراست

چگونگی طراحی لباس عروس

چگونگی طراحی لباس عروس

زمانی که می خواهید برای خرید لباس عروس در تشریفات عروسی اقدام کنید، معمولا لیستی از لباس هایی با مدلهای رویایی تان گردآوری کرده اید.