اهمیت و جایگاه ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

بدیهی است که دوستان شما نقش بسیار مهم و پررنگی را در زندگی شما دارند، عروسی نیز بهترین روز زندگی‌تان به شمار می‌آید، پس قطعاً آن‌ها شما را در این روز خاص همراهی خواهند کرد. 

اهمیت ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

در تمام لحظات این روز مهم آن‌ها با لباس‌هایی متحد الشکل و دسته گلی در دست با چهره‌هایی خندان و بسیار پر انرژی جلوه خاصی به تشریفات مجالس  شما خواهند بخشید.

در نظر گرفتن ساقدوش برای عروس و داماد ریشه ای بسیار کهن در فرهنگ ما ایرانیان دارد، اما شاید به شکل امروزی در مجلس عروسی ساقدوش‌ها را مشاهده نمی‌کردیم ولی اخیراً با پیروی از فرهنگ غرب همراهی ساقدوش‌ها به شکل امروزی با عروس و داماد بسیار مرسوم شده است.

ساقدوش‌ها در تمام زمان برگزاری مراسم عروسی با انرژی و شادی زیاد عروس و داماد را همراهی می‌کنند و جلوه خاصی به مجلس خواهند بخشید. اما در انتخاب ساقدوش‌ها و مراسم مربوط به آن‌ها چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

تعداد ساقدوش‌ها: معمولاً رسم بر این بوده که تعداد ساقدوش‌ها ارتباط مستقیمی با تعداد مهمان‌های آن مجلس عروسی داشته است. البته این بستگی به نظر عروس و داماد دارد. معمولاً سه تا چهار جفت ساقدوش داشته باشید کافی خواهد بود.

لباس ساقدوش‌ها: معمولاً برای زیبایی بیشتر مراسم، ساقدوش‌ها از لباس‌های هماهنگ و یک شکل استفاده می‌کنند، شما می‌توانید در ژورنال‌ها و یا سایت‌ها و مجلات اینترنتی مدل‌های لباس زیبایی برای ساقدوش‌هایتان انتخاب کنید، فقط به این نکته دقت داشته باشید که اگر از لباس‌های کاملاً یک شکل استفاده نمی‌کنید رنگ و طرح کلی لباس‌ها کاملاً یکسان باشد و حتی اگر جنس پارچه‌ها هم یکی باشد که خیلی بهتراست! اما دقت کنید که همه یا لباس بلند بپوشند یا کوتاه، تا هماهنگی بیشتری داشته باشند. مدل و رنگ موی ساقدوش‌ها نیاز به هماهنگی ندارد و خودشان در انتخاب این موارد آزاد هستند. مثلاً شاید مدلی موی خاص و از پیش تعیین شده برای همه خوشایند نباشد.

 لباس ساقدوش‌ در تشریفات عروسی

کادوی ساقدوش‌ها: اگر چه در این مورد هیچ الزامی وجود ندارد اما اگر تونایی آنرا دارید، خرید کادو برای ساقدوش‌ها هرچند خیلی کوچک باشد فقط به منزله این که یادگاری از این روز زیبا را برای همیشه با خود داشته باشند بسیار نیکو است. برای کم کردن هزینه‌ها می‌توانید عکسی زیبا که در جشن عروسی با ساقدوش‌ها گرفته‌اید را چاپ کنید و با یک قاب زیبا فردای روز عروسی و در مراسم پاتختی و پاگشا به آن‌ها هدیه کنید.

هزینه لباس ساقدوش‌ها: معمولاً عرف این تشریفات بدین گونه است که هزینه لباس و تجهیزات و لوازم ساقدوش‌ها به عهده عروس و داماد است. بنابراین مطلوب است تا هزینه ای را برای این بخش مهم کنار بگذارید، تا بتوانید با آن لباس‌ها و کفش‌ها و... یک دست و یک رنگ برای ساقدوش‌ها تهیه کنید تا تشریفات عروسی شما کامل و بی عیب و نقص برگزار شود. اما اگر پرداخت چنین هزینه ای برایتان مقدور نیست، رنگ مخصوصی ترجیحاً شاد و پر انرژی هم برای ساقدوش‌های عروس و هم برای ساقدوش‌های داماد انتخاب کنید و از آن‌ها بخواهید تا لباس‌هایی به این رنگ بپوشند. اگر امکانش هست از دیگر مهمانان عروسی به ویزه خانم‌ها خواهش کنید تا لباس همرنگ ساقدوش‌ها نپوشند تا آن‌ها کاملاً به چشم بیایند و در جشن شما بدرخشند.

مقالات تشریفات عروسی


اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

اهمیت و جایگاه جواهرات در تشریفات عروسی

در روز عروسی بعد از لباس عروس، جواهرات از مهم ترین مسائل برای عروس می باشند.

چگونگی طراحی لباس عروس

چگونگی طراحی لباس عروس

زمانی که می خواهید برای خرید لباس عروس در تشریفات عروسی اقدام کنید، معمولا لیستی از لباس هایی با مدلهای رویایی تان گردآوری کرده اید.

چگونه برای یک عروسی رویایی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای یک عروسی رویایی برنامه ریزی کنیم؟

اغلب زوج های جوان به برگزاری مراسم عروسی مجلل و تشریفاتی علاقمند هستند. باغ و یا سالن پذیرایی از میهمانان در شب عروسی از جمله مهم ترین مواردیست که در اشرافی جلوه نمودن مراسم ، نقش به سزایی خواهد داشت.

ایده های جالب برای جشن نامزدی

ایده های جالب برای جشن نامزدی

جشن نامزدی یکی از جذاب ترین مراسمیست که برای زوج های تازه برگزار می شود. شما می توانید با استفاده از ایده های جالب و خلاقانه بر جذابیت این جشن بیفزایید. ما در این مقاله سعی نموده ایم تا برخی از ایده های جالب را بیان کنیم تا زوج های جوان برای برگزاری جشن نامزدی خود از آن بهره بگیرند.