اهمیت و جایگاه ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

بدیهی است که دوستان شما نقش بسیار مهم و پررنگی را در زندگی شما دارند، عروسی نیز بهترین روز زندگی‌تان به شمار می‌آید، پس قطعاً آن‌ها شما را در این روز خاص همراهی خواهند کرد. 

اهمیت ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

در تمام لحظات این روز مهم آن‌ها با لباس‌هایی متحد الشکل و دسته گلی در دست با چهره‌هایی خندان و بسیار پر انرژی جلوه خاصی به تشریفات مجالس  شما خواهند بخشید.

در نظر گرفتن ساقدوش برای عروس و داماد ریشه ای بسیار کهن در فرهنگ ما ایرانیان دارد، اما شاید به شکل امروزی در مجلس عروسی ساقدوش‌ها را مشاهده نمی‌کردیم ولی اخیراً با پیروی از فرهنگ غرب همراهی ساقدوش‌ها به شکل امروزی با عروس و داماد بسیار مرسوم شده است.

ساقدوش‌ها در تمام زمان برگزاری مراسم عروسی با انرژی و شادی زیاد عروس و داماد را همراهی می‌کنند و جلوه خاصی به مجلس خواهند بخشید. اما در انتخاب ساقدوش‌ها و مراسم مربوط به آن‌ها چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

تعداد ساقدوش‌ها: معمولاً رسم بر این بوده که تعداد ساقدوش‌ها ارتباط مستقیمی با تعداد مهمان‌های آن مجلس عروسی داشته است. البته این بستگی به نظر عروس و داماد دارد. معمولاً سه تا چهار جفت ساقدوش داشته باشید کافی خواهد بود.

لباس ساقدوش‌ها: معمولاً برای زیبایی بیشتر مراسم، ساقدوش‌ها از لباس‌های هماهنگ و یک شکل استفاده می‌کنند، شما می‌توانید در ژورنال‌ها و یا سایت‌ها و مجلات اینترنتی مدل‌های لباس زیبایی برای ساقدوش‌هایتان انتخاب کنید، فقط به این نکته دقت داشته باشید که اگر از لباس‌های کاملاً یک شکل استفاده نمی‌کنید رنگ و طرح کلی لباس‌ها کاملاً یکسان باشد و حتی اگر جنس پارچه‌ها هم یکی باشد که خیلی بهتراست! اما دقت کنید که همه یا لباس بلند بپوشند یا کوتاه، تا هماهنگی بیشتری داشته باشند. مدل و رنگ موی ساقدوش‌ها نیاز به هماهنگی ندارد و خودشان در انتخاب این موارد آزاد هستند. مثلاً شاید مدلی موی خاص و از پیش تعیین شده برای همه خوشایند نباشد.

 لباس ساقدوش‌ در تشریفات عروسی

کادوی ساقدوش‌ها: اگر چه در این مورد هیچ الزامی وجود ندارد اما اگر تونایی آنرا دارید، خرید کادو برای ساقدوش‌ها هرچند خیلی کوچک باشد فقط به منزله این که یادگاری از این روز زیبا را برای همیشه با خود داشته باشند بسیار نیکو است. برای کم کردن هزینه‌ها می‌توانید عکسی زیبا که در جشن عروسی با ساقدوش‌ها گرفته‌اید را چاپ کنید و با یک قاب زیبا فردای روز عروسی و در مراسم پاتختی و پاگشا به آن‌ها هدیه کنید.

هزینه لباس ساقدوش‌ها: معمولاً عرف این تشریفات بدین گونه است که هزینه لباس و تجهیزات و لوازم ساقدوش‌ها به عهده عروس و داماد است. بنابراین مطلوب است تا هزینه ای را برای این بخش مهم کنار بگذارید، تا بتوانید با آن لباس‌ها و کفش‌ها و... یک دست و یک رنگ برای ساقدوش‌ها تهیه کنید تا تشریفات عروسی شما کامل و بی عیب و نقص برگزار شود. اما اگر پرداخت چنین هزینه ای برایتان مقدور نیست، رنگ مخصوصی ترجیحاً شاد و پر انرژی هم برای ساقدوش‌های عروس و هم برای ساقدوش‌های داماد انتخاب کنید و از آن‌ها بخواهید تا لباس‌هایی به این رنگ بپوشند. اگر امکانش هست از دیگر مهمانان عروسی به ویزه خانم‌ها خواهش کنید تا لباس همرنگ ساقدوش‌ها نپوشند تا آن‌ها کاملاً به چشم بیایند و در جشن شما بدرخشند.

مقالات تشریفات عروسی


شخصیت مدیر تشریفات عروسی چگونه باید باشد

شخصیت مدیر تشریفات عروسی چگونه باید باشد

خدمات مجالس به دلیل پذیرایی از جمع وسیعی از مهمانان نیاز به مدیریت صحیح و نظارت دقیقی دارد تا تمامی برنامه ها طبق خواست میزبان پیش رود.

انتخاب بهترین باغ و تشریفات مجالس عروسی در تهران

انتخاب بهترین باغ و تشریفات مجالس عروسی در تهران

با توجه به تعداد زیاد موسسات خدمات عروسی انتخاب بهترین تشریفات مجالس عروسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید حتما به آن توجه کنید

چگونه در مراسم عروسی شیک پوش باشیم؟

چگونه در مراسم عروسی شیک پوش باشیم؟

آیا به مراسم عروسی دعوت شده اید و نمی دانید چه لباسی باید بپوشید؟ اگر چنین است حتما نکات زیر را بخوانید!

باغ عروسی فقط باغ خودمان

باغ عروسی فقط باغ خودمان

من و خانواده‌ام سال‌ها پیش در شهری کوچک در یکی از استان‌های دور از تهران زندگی می‌کردیم و همگی عاشق طبیعت بودیم. پدرم باغ خیلی بزرگ و سرسبزی در حاشیه شهر داشت که زیبایی آن سرآمد کل شهر بود.