نقش ماشین عروسی در تشریفات عروسی چیست؟

ماشین عروس اتومبیلی تزیین شده و گل آرایی شده است که داماد به وسیله آن عروسش را به خانه رویاهایشان می برد. در این سنت که از رسومات عروسی ایرانی می باشد خانواده ها، دوستان و فامیل عروس و داماد هم حضور فعالی دارند و با بوق زدن ماشین عروس را تا منزل داماد همراهی می کنند.

اکثرا عروس و دامادهای جوان بسیار علاقه مند هستند که در این شب بخصوص تشریفات عروسی شان تکمیل باشد و سوار ماشینی عجیب، قدیمی یا بسیار گران قیمت بشوند.

درست در نقطه مقابل کسانی که معتقدند که آدم یکبار عروسی می کند و هر چه این جشن تجملاتی تر برگزار شود بهتر است افرادی هم هستند که تجملات را نمی پسندند و با ماشین های معمولی به خانه بخت می روند.

البته فقط ماشین های مدرن امروزی نیستند که با هزینه ای هنگفت در اختیار عروس و داماد قرار می گیرند. در حال حاضر استفاده از ماشین های قدیمی برای این منظور هم بسیار رایج شده است. این خودروها شامل شورلت، ژیان، فولکس و ... می شود که گران ترین قیمت را در این میان همان بنزهای مشکی قدیمی دارند که شاید هنوز هم در خیابان می بینیم.

در اینجا چند نکته مهم در انتخاب ماشین عروس را برایتان آورده ایم که امیدواریم راهگشای شما باشد:

حتما توجه داشته باشید که اگر قصد دارید ماشین را به صورت ساعتی کرایه کنید، حتما مدت زمانی بیش تر از زمان برنامه ریزی شده کرایه کنید تا با تاخیر احتمالی عکاس، آرایشگر یا مهمانان شما دچار اضطراب تحویل ماشین نشوید و به دردسر نیافتید.

اگر تصمیم به اجاره ماشین های کلاسیک و عهد بوقی دارید این تذکر را به یاد داشته باشید که بسیاری از زوج ها به علت خرابی این ماشین ها به درد سر افتاده اند و بسیار مشاهده شده که ماشین عروس گل زده را با جرثقیل به تعمیرگاه بردند. با این حال اگر باز هم به استفاده از چنین ماشینی اصرار دارید حتما راننده مخصوص آن را هم همراه خود ببرید تا در مواقع لزوم به کمک شما بیاید.

اگر لباس عروس بسیار بلند و پرچین و دنباله دار است، بهتر است ماشین عروسی اندکی جادارتر انتخاب شود تا لباس عروس چروک نشود.

برای تزیین و گل آرایی ماشین عروس، گل های درشت جلوه بهتری دارند و نمای بهتری به ماشین می دهند در صورتی که برای گل های کوچک چنین چیزی صادق نیست.

اگر در فصل زمستان عروسی می کنید با مراجعه به اخبار هواشناسی و وضعیت پیش بینی هوا در روز عروسی شما اقدامات لازم را بع عمل آورید.

معمولا ماشین عروس را سفید انتخاب می کنند چرا که رنگ سفید سمبل عروس است و معمولا عروس ها لباس سفید بر تن دارند.

 نقش ماشین عروسی در تشریفات عروسی چیست؟

هنگامی که ماشین را برای گل زدن به گلفروشی می برید حتما به یاد داشته باشید که رنگ غالب ماشین و رنگ گل ها بهتر است که با هم مخالف باشند مثلا اگر ماشین سفید رنگ است به هیچ وجه با گل های سفید تزیین نکنید در عوض گلهای رنگی نمای ویژه ای به آن خواهند بخشید. و یا بر عکس اگر ماشین عروس تان دودی رنگ و تیره است از گل های روشن و ملایم همانند سفید و صورتی استفاده کنید و یا مثلا اگر ماشین نقره ای دارید گل های به رنگ زرشکی یا قرمز کار فوق العاده ای از آب در می آید.

نکته آخر در این زمینه این که اگر ماشین شما مشکی رنگ است جدا از زدن گل های یک دست سفید اجتناب کنید چرا که این کار ماشین شما را شبیه ماشین مراسم تدفین می کند. 

ماشین عروسی در خدمات عروسی

مقالات تشریفات عروسی


تشریفات عروسی چگونه کیک عروسی را تزیین می کند؟

تشریفات عروسی چگونه کیک عروسی را تزیین می کند؟

شاید از خودتان بپرسید تشریفات عروسی چطور کیک عروسی را تزیین می کند. دانستن راه و روش تزیین عروسی شاید خیلی از شما زمان بگیرد

10 مراسم برتر عروسی در جهان

10 مراسم برتر عروسی در جهان

عروسی های افراد مشهور همیشه برای طرفدارانشان جذابیت خاصی دارند. همه علاقه زیادی دارند تا بدانند بازیگران هالیوود، موزیسین ها، خواننده ها یا فوتبالیست های مشهور چگونه مراسم عروسی خود را برگزار می کنند.

اهمیت نورپردازی در زیباسازی تشریفات عروسی

اهمیت نورپردازی در زیباسازی تشریفات عروسی

یکی از المان های با اهمیت که هنگام برنامه¬ریزی برای تشریفات یک عروسی اغلب نادیده گرفته می¬شود، نورپردازی است.

راهنمای اجاره باغ برای برگزاری مجالس عروسی

راهنمای اجاره باغ برای برگزاری مجالس عروسی

برخی از زوج های جوان علاقه خاصی دارند تا جشن عروسی خود را در باغ برگزار کنند. دلایل زیادی نیز برای این کار دارند از جمله اینکه فضای باغ بازتر است و