باغ عروسی فقط باغ خودمان

من و خانواده‌ام سال‌ها پیش در شهری کوچک در یکی از استان‌های دور از تهران زندگی می‌کردیم و همگی عاشق طبیعت بودیم. پدرم باغ خیلی بزرگ و سرسبزی در حاشیه شهر داشت که زیبایی آن سرآمد کل شهر بود. من تنها پسر خانواده بودم و پدر همیشه بادی به غبغب می‌انداخت و می‌گفت: «پسرم چنان عروسی در این باغ برایت بگیرم و کل شهر را دعوت کنم که هیچ‌کس به عمرش ندیده باشد.» من آن موقع نوجوان بودم و با شنیدن این حرف پدر، فقط سرخی گونه‌هایم را پنهان می‌کردم.

از بد روزگار در اثر اتفاقاتی که برایمان پیش آمد، مجبور شدیم علی رغم میل باطنی باغ دوست‌داشتنیمان را بفروشیم و راهی تهران این کلان‌شهر ناآشنا و غریبه شویم. همه اعضای خانواده از اتفاقات اخیر بسیار ناراحت بودیم، ولی چاره‌ای جز پذیرش آن نداشتیم.

از دانشگاه که فارغ‌التحصیل شدم تصمیم گرفتم قصد خود برای ازدواج با یکی از هم‌کلاسی‌هایم را رسماً در خانه اعلام کنم. همه از شنیدن این خبر به هیجان آمده بودند. پدرم با شنیدن این خبر اشک در چشمانش حلقه زد و گفت: «کاش مجبور نمی‌شدیم باغمان را بفروشیم.»

باغ عروسی فقط باغ خودمان

پدر از آن مردان خوب روزگار است و من چاره‌ای نداشتم جز اینکه به‌عنوان تنها پسرش آرزویش را برآورده کنم. چند ماه بعد که تاریخ عروسی را تعیین کردیم، با همسرم برای پیدا کردن مکان مناسب به مشورت نشستیم. به او گفتم باید عروسیمان را در یک باغ بزرگ بگیریم و دلیلش را نیز برایش توضیح دادم.

در مدتی که دنبال باغ می‌گشتیم، به خیلی جاها سر زدیم، درست روزی که داشتیم از گشتن ناامید می‌شدیم، توانستیم تشریفات اسداللهی را پیدا کنیم. تشریفات اسداللهی به‌خوبی توانست نظر ما را از تمام جوانب جلب کند. زمانی که برای بازدید از باغ عروسیمان رفتیم، شباهت این باغ عروسی به باغ خودمان باورنکردنی بود. حتی نوع درختان و شکل کنار هم قرار گرفتنشان مرا به دوران گذشته برده بود. با دیدن باغ تمام خاطرات کودکیم زنده شد. همان لحظه خدا را شکر کردم که آنقدر خوش‌شانس هستم و می‌توانم با کمک تشریفات اسداللهی آرزوی دیرینه پدر نازنیم را به حقیقت برسانم.

ما علاوه بر باغ توانستیم تمام خدماتی که آن شب می‌خواستیم به تشریفات اسداللهی سفارش دادیم؛ از گل‌آرایی و ماشین عروس گرفته تا شام و شیرینی و پذیرایی و عکاسی و فیلم‌برداری. آنها آنقدر توانایی داشتند که در همان مدت کم بتوانند اعتماد ما را جلب کنند.

خانواده اصرار داشتند پیش از شب عروسی حتماً باغ را ببینند، ولی به پدرم گفتم به پسرش اعتماد کند، همان طور که من به تشریفات اسداللهی اعتماد کرده بودم.

شب عروسی فرارسید. دل توی دلم نبود. عکس‌العمل خانواده و پدرم در زمان ورود به باغ برایم خیلی مهم بود. دوست داشتم حتماً آن لحظه را ببینم. چهره پدرم در زمان ورود به باغ و برق چشمانش تماشایی بود. به فیلم‌بردار سپرده بودم حتماً فیلم گرفتن از لحظه ورود آنها را از دست ندهد.

فقط باغ خودمان باغ عروسی

از اینکه توانسته بودم همه کارها و امور را به موقع پیش ببرم، خیلی خوشحال بودم. همه چیز سر موقع انجام شده و مرتب بود. از اینکه عروس زیبایم را می‌دیدم که با لباس عروس و آرایشی برازنده در صدر مجلس است، بسیار خوشحال بودم. اگر این خدمات عروسی نبود، من نمی‌توانستم به‌تنهایی به این خوبی از پس همه کارها بربیایم.

مهمان‌ها آنچنان از هوای تازه و دل‌انگیز باغ که با گل‌آرایی بر زیبایی آن افزوده شد بود، سرخوش بودند که در ساعت تمام شدن مجلس و پس از صرف شما به‌سختی آماده رفتن بودند.

زمان خداحافظی از پدر و مادرم جزء لحظات شیرین مجلس بود. دست عروسم را گرفته و هر دو با هم نزد آنها رفتیم. پدرم سخت مرا در آغوش کشید و گفت: «مرد امشب حسابی سرافرازم کردی. بهت افتخار می‌کنم.»

مقالات تشریفات عروسی


بهترین فصل برای برگزاری تشریفات عروسی

بهترین فصل برای برگزاری تشریفات عروسی

شاید برای شما عجیب باشد که این فصل را برای برگزاری مراسم عروسی به شما پیشنهاد می کنیم ولی باور کنید که فصل زمستان دارای ویژگی هایی است که می تواند مراسم عروسی شما را از تمامی جوانب بی نظیر ، زیبا ، شیک و رویایی نشان بدهد.

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

چگونه مراسم عروسی لوکس داشته باشیم؟

اگرچه تشریفات عروسی تنها یک مراسم تشریفاتی به حساب می آید ولی برای عروس و داماد چگونگی برگزاری و تشریفات مجالس بسیار مهم است.

آخرین مدل ماشین عروسی در سال 2017

آخرین مدل ماشین عروسی در سال 2017

ماشین های عروسی چه اهمیتی در برگزاری یک مراسم ازدواج دارند؟ ماشین های عروس یکی از آیتم های مهم یک تشریفات عروسی است که انتخاب آن ها با توجه به سبک و سیاق مراسم و سلیقه عروس و داماد و همچنین بودجه در نظر گرفته آن ها برای این کار بسیار حائز اهمیت است

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

عقد و عروسی به شیوه ایرانی

جشن و مراسم عقد و عروسی در ایران چیزی نیست که به دهه ها یا سده قبل بازگردد. بلکه ریشه آن را باید در آئین و رسوم ایران باستان جستجو کرد