هزینه خدمات عروسی در مناطق مختلف ایران

هزینه خدمات عروسی در مناطق مختلف ایران

هزینه خدمات عروسی در مناطق مختلف ایران به چه میزان است؟

هزینه های خدمات عروسی و برگزاری جشن همیشه یکی از دغدغه های عروس ها و دامادها قبل از عروسی است. آنها می خواهند جشن ازدواج خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند و در عین حال از میزان هزینه ها هراس دارند. در صورتی که برای هزینه ها مدیریت صحیح وجود داشته باشد، هیچ مشکلی از نظر کسری مالی برای آنها ایجاد نمی شود که به همت و تدبیر عروس و داماد نیاز است. از سویی نیز هزینه های برگزاری جشن در مناطق مختلف کشور متفاوت است.

معیارهای تعیین کننده هزینه های جشن عروسی در مناطق مختلف

با توجه به اینکه در مناطق مختلف کشور هزینه ها یکسان محاسبه نمی شود، برای شما کمی مبهم است. اما با شرح دلیل این تفاوت و بیان معیارهای تعیین کننده، هزینه های برگزاری عروسی در مناطق مختلف می توان به آن پرداخت.

1-هزینه جشن عروسی در شهرهای پرجمعیت

شهرهای پرجمعیت مطمئنا از امکانات بیشتری برخوردارند. از سویی نیز تالارهایی که در این شهرها آماده خدمات رسانی هستند، با امکانات مجلل و لوکس از مهمانان پذیرایی می کنند. در برخی از تالارها در شهرهای بزرگ، وجود خواننده های مشهور در تالار بر هزینه ها می افزاید. علاوه بر این در شهرهای بزرگتر امکانات دیگری همچون گل آرایی، اتاق عقد و ورودی اتاق، موسیقی، نورپردازی، عکاس و فیلم بردار بر قیمت برگزاری جشن عروسی بر هزینه ها افزوده است.

2-قرار گرفتن تالار عروسی در قسمت های مختلف شهر

موقعیت قرارگیری سالن پذیرایی در قسمت های مختلف شهر نیز معیار دیگری در تعیین هزینه های جشن عروسی است. در صورتی که تالار عروسی در مرکز شهر باشد، رفت و آمد مهمانان راحت‎تر خواهد بود. اما از سویی پارک اتومبیل ها کمی دشوار می شود. در صورتی که تالار در مرکز شهر قرار گرفته باشد و دارای پارکینگ اختصاصی نیز باشد، مطمئنا هزینه ورودی آن نیز افزایش پیدا می کند.

حال تصور کنید تالار در حومه شهر قرار گرفته که مطمئنا زمینی که برای ساخت آن استفاده شده و همچنین میزان مالیات آن نیز کمتر محاسبه می شود. این عوامل ورودی سالن را نیز کمتر می کند. قرار گرفتن در قطب شمال و جنوب شهر نیز تاثیر زیادی بر قیمت ورودی تالار دارد. در تالارهایی که در قسمت شمالی شهر قرار می گیرند، هزینه ها بیشتر است.

 هزینه خدمات عروسی در مناطق مختلف ایران

3- رسومات محلی خاص شهرستان ها

در برخی شهرستان ها رسومات محلی موجب افزایش قیمت و هزینه خدمات عروسی می شود. برای مثال در شهرهایی که هنوز هم شب حنابندان پابرجاست، عروس و داماد باید به جای یک شب عروسی، آن را در دو شب برگزار کنند که طبیعتا هزینه ها نیز افزایش پیدا می کند. همچنین برخی از شهرستان ها نیز رسم و عرف های خاصی داشته که می توانند بر میزان هزینه ها تاثیر داشته باشند. در حالی که در شهرهای بزرگتر و از جمله تهران، همه مراسمات به شکل یکدست شده است، تقریبا می توان از هزینه های جشن عروسی یک پیش بینی صحیح داشت. اما در شهرستانهای مختلف هزینه های با توجه به عرف و سنتها متفاوت است.

4-نداشتن تجملات در شهرستانهای کوچک

در شهرهای کوچکتر معمولا تجملات کمرنگ است و همین عامل موجب می شود تا هزینه جشن های عروسی تا حد زیادی کمتر شود. برای مثال در سالن های عروسی در شهرهای کوچک، گل آرایی، اتاق عقد و ورودی اتاق، DG و ... برقرار نیست. همین عامل هزینه های جشن عروسی را برای آنها کمتر می کند.

5-امکان برگزاری جشن عروسی در سالن های ساده یا باغ

در برخی از مناطق کشور ممکن است جشن عروسی در سالن های ساده برگزار شود که هزینه ها کمتر می شود. اما در برخی مناطق، جشن عروسی خود را در باغ برگزار می شود. برای مثال در مناطقی از قبیل شیراز، اکثر ساکنین جشن های خود در باغ ها به همراه تجملات تمام برگزار می کنند که می تواند هزینه های جشن را افزایش دهد

مقالات تشریفات عروسی


برترین برندهای لباس عروس 2016

برترین برندهای لباس عروس 2016

هر عروسی دوست دارد تا در روز عروسی اش در اوج باشد، می خواهد همه چیز بی عیب و نقص باشد

باغ عروسی فقط باغ خودمان

باغ عروسی فقط باغ خودمان

من و خانواده‌ام سال‌ها پیش در شهری کوچک در یکی از استان‌های دور از تهران زندگی می‌کردیم و همگی عاشق طبیعت بودیم. پدرم باغ خیلی بزرگ و سرسبزی در حاشیه شهر داشت که زیبایی آن سرآمد کل شهر بود.

بهترین اتومبیل برای برگزاری تشریفات عروسی

بهترین اتومبیل برای برگزاری تشریفات عروسی

برگزاری مراسم عروسی در کشور ما همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. مجلس عروسی در زندگی هر فردی جایگاه ویژه ای دارد و ماشین عروس یکی از تشریفات عروسی محسوب می شود که در جای خود اهمیت زیادی داد. هر عروس و دامادی آرزو دارند بر زیباترین مرکب خوشبختی سوار شوند.

اهمیت و جایگاه ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

اهمیت و جایگاه ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

بدیهی است که دوستان شما نقش بسیار مهم و پررنگی را در زندگی شما دارند، عروسی نیز بهترین روز زندگی‌تان به شمار می‌آید، پس قطعاً آن‌ها شما را در این روز خاص همراهی خواهند کرد.